SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Özcan Aşağı Zaferiye’de YENİDEN başkanlık sinyalini aldı

Özcan Aşağı Zaferiye’de YENİDEN başkanlık sinyalini aldı
Bu haber 28 Mart 2014 - 2:11 'de eklendi ve 280 kez görüntülendi.

“TRAKYA’NIN EN ÇOK PROJE ÜRETEN BELEDİYESİYİZ”

aşağı zaferiye (4) aşağı zaferiye (5) 

CHP Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, yerel seçim kapsamında mahalle gezilerine 27 Mart 2014 Perşembe akşamı Aşağı Zaferiye Mahallesi ile devam etti.

aşağı zaferiye (8) aşağı zaferiye (12)

Yunanistan’dan gelen Girit Milletvekili ve Yunanistan AP üyesi olacak olan Stefanoydakis Yiannis, CHP Keşan İlçe Başkanı Vedat Koyuncu, CHP Keşan Belediye Meclisi ve CHP İl Genel Meclisi adaylarının katıldığı Aşağı Zaferiye Mahalle gezisi kapsamında Özcan ve beraberindekiler, saat 20.00 sıralarında seçim bürosu önünden binlerce kişinin oluşturduğu kortejle hareket etti.

aşağı zaferiye (19) IMG_8380 - Kopya

Özcan‘a ve korteje güzergah boyunca mahalleliler evlerinin camlarından ve balkonlarından sevgi gösterisinde bulundular. Özcan‘ı mahalle girişinde Aşağı Zaferiye Mahallesi Muhtarı Fahrettin Özcan ve çok sayıda vatandaşlar karşıladı ve sevgi gösterisinde bulundular.

aşağı zaferiye (22) aşağı zaferiye (27)

Oluşturulan kortejle Aşağı Zaferiye Mahallesi Anafartalar İlköğretim Okulu’nun önündeki meydanda oluşturulan platforma çıkan Özcan ve beraberindekiler burada vatandaşları selamladı.

                KOYUNCU: Bu hükümet yuva kurmaya engel

                yuva yıkmaya sebep bir hükümettir          

Ziyarette ilk konuşmayı CHP Keşan İlçe Başkanı Vedat Koyuncu yaptı.

IMG_8260 - Kopya aşağı zaferiye (29)

Mahalle ziyaretinde vatandaşların gösterdiği teveccühün kendini çok onurlandırdığına işaret eden ve bu yoğun sevginin Keşan’da CHP İlçe Başkanlığı’nın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha kendine gösterdiğini dile getiren Koyuncu“Ülkede boşanmalar artmış evlenmeler azalmış. Çünkü bu hükümet yuva dağıtıyor. Bu hükümet yuva kurmaya engel yuva yıkmaya sebep bir hükümettir.” dedi.

Koyuncu‘nun ardından CHP Keşan Belediye Başkanı ve mevcut belediye başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan konuştu.

3. kez belediye başkanlığı seçimi için mahalle halkıyla buluştuğunu ifade eden Özcan, şunları söyledi: “Geçmiş 2 döneme göre çok daha coşkulu ve kalabalıksınız. Ne mutlu ki bu sevginizi artırmışnız. Kapımız her zaman sizlere açık oldu. Kapımıza gelen herkesi Keşanlı olarak gördük. Oy verip vermediğine bakmadık. Keşan Belediye tarihinde son 10 yılda yapılanlar, geçmiş 30 yılda yapılanların 2 katıdır. Kimsenin cesaret edemediği yer altı işlerine CHP olarak biz girdik. Keşan’ın her tarafını kazdık ama ne sizleri rahatsız etmek ne yolları bozmak için yaptık bunu. Yaptıklarımızın hepsi vatandaşlarımızın ileride daha sağlıklı bir şekilde hayatını idame ettirmesi içindi. 2004’te başladığımız yer altına girme işinin semerelerini şimdi almaya başladık. Trakya’da ilk atıksu arıtma tesisini Keşan olarak biz yapıyoruz. İktidar yaptıklarımızı sahiplenmeye çalışıyor. Biz bu işin altyapısını oluşturmasaydık bu iş nasıl gerçekleşirdi. İktidar oldukları yerde ne işe imza attılar. Altyapılarını bitiremediler.”

                YAPILAN HİZMETLERİ ANLATTI

aşağı zaferiye (47)  aşağı zaferiye (39)

Aşağı Zaferiye Mahallesi’ni zehirleyen bir asfalt şantiyesi olduğunu, Keşan Belediyesi’ne bu asfalt şantiyesinden asfalt verilmediği için kendisinin zor bir dönemde belediyeye bir şehirden uzakta sanayi tesis alanında bir asfalt şantiyesi kazandırdığını ifade eden Mehmet Özcan“Bize bu işi sanayi tesis alanında yapabileceğimizi söylediler. Kendilerinki şehrin dibinde. Ayrıca kar edemedikleri için burası artık çalışmıyor. Trakya’da Keşan Belediyesi, bir ilke imza attı ve çöp işleme tesisi yaptırıyoruz. Vahşi çöp alanı da rehabilite edilecek. İstemeye istemeye hükümet proje ürettiğimiz için hibe verdi. 600 hektarlık bir alanı imara açacağız. Keşan’da kat artışı da yapacağız. 2 kat olan yerler 3’e 3 olan yerler de 4’e çıkacak. Ama bu iş eşdeğer yeşil alan bulabildiğimiz yerlerde olacak. Belediyemiz 1000’e yakın konut yaptı. Onlar ise Keşan merkezde yer almamak için İstasyon Mahallesi yakınlarında bir yer almaya çalıştılar. 350 dönüm yeri m2’si 9 TL’den teklif ettiler. Vatandaşa ise burasının m2’sini 3 TL’ye satacaklarını söylediler. Ankara’da yemin ederim ki imzalarını gördüm. Hem de o zaman ilçe başkanı olan Eren soy adlı birinin teklifiyle. AKP’nin ilçe başkanıydı o zaman. Sonra bu yer olmadı Beyendik’e ve Yenimuhacir’e Türkiye’ye giriş noktasında dörtyol kavşağına konut yaptılar. Şahsıma ait BELKOOP yakınlarında araziler olduğunu dile getiriyorlar. Ama yok külliyen yalan. Bulsunlar hepsini bağışlayacağım.” dedi.

                “TRAKYA’NIN EN ÇOK PROJE ÜRETEN BELEDİYESİYİZ “

aşağı zaferiye (92)

Trakya’nın en büyük projesi olan Çok Amaçlı Pazar Yeri Kompleksi’ni inşa ettiklerini belirten Özcan“Trakya’nın en çok proje üreten belediyesiyiz. Eğer Allah korusun 31 Mart’ta bunlardan biri oraya oturursa pazaryeri bittiği zaman o iş yerleri bakın nasıl ve kimlere pazarlanıyor. Benim halkımı ve esnafımı kesinlikle düşünmezler. Sizleri de oraya ırgat olarak almaya çalışırlar. Diğer muhalefet ise pazaryeri projemizi eleştirmiş. AVM yapmak belediyenin görevi değil demiş. Ben AVM değil çok amaçlı pazaryeri kompleksi yapıyorum. İsmini Esnaf AVM diye ben taktım. Ama yapılacak alanda büyük şirketler değil KEşan’daki esnaf yer alacak. Galericiler Sitemiz Trakya’nın gözbebeği. 2. el araba satışlarının merkezi Keşan oldu. Toptancı Hali de yaptık. Bu yeri 2 milyon TL’ye kiraladığımızı söylemişler. İnsaf ya… Yukarda Allah var ya… Bu kadar da yalan atılmaz. Bizler mahallenize yürüyerek geldik. 10 yıldan bu yana alnımız hep açık. Ekip arkadaşlarımın da aynı şekilde. 350 milyon TL’lik ihale yaptık ama hiçbir eksimiz olmadı. Çünkü biz Allah’tan korkarız. Çünkü biz kendimize de hesap veririz iş yaparken. En önemlisi halka da hesap veririz.” şeklinde konuştu.

“10 yıllık bilgi birikimi ve tecrübemizle karşınızdayız”

Keşan için 5 yıl daha çok çalışmaya yeni ekibiyle birlikte hazır olduğunu belirten Mehmet Özcan şöyle devam etti: “Dev projelerimiz var. 10 yıllık bilgi birikimi ve tecrübemizle karşınızdayız. Sağlık Bakanımız yine Keşan’a gelecekmiş. Sağlık Bakanımız hastaneden randevu almaya çalıştı ama sisteme ulaşamadı.  Keşan’da yine hastane meselesi konuşuluyor. Çok kısa aralıklarla hastane yeri arıyoruz Keşan’da.. Öyle yerlere hastane inşa edilecek ki çok kısa sürede etkisiz hale gelmesin. İleride fakülteye dönüşecek yerlere hastane yapılmalı. Şu an yapılan yere hangi araç sığacak. adım gibi biliyorum hastane için 3 sene sonra yine yer arayacaklar. Bunlar vatandaş parasıyla yapılıyor yani sizlerin. Keşan’a bakanın çok sık gelmesinin nedeni beni Keşan’daki iktidardan almak istemeleri. Adliye binasını şehrin çok uzağına götürüyorlar. Bunlarda azıcık akıl olsa mevcut hükümet konağını yıkıp yerine 2 tane 15’er katlı kule yaparlar içine de nüfus, mahkemeler, ilçe tarım, milli eğitim gibi tüm kurumları yerleştirirler. Sizler için ekibimle birlikte çalışmak için destek istiyorum.”

IMG_8258 - Kopya

Özcan‘ın, konuşmasının ardından sahneye Anafartalarspor Kulübü yöneticileri çıktı ve elde ettikleri şampiyonluk kupası ve 22 numaralı ve Mehmet Özcan yazılı formayı hediye etti.

aşağı zaferiye (62)

Özcan daha sonra sahneye Stefanoydakis Yiannis‘ı çağırdı ve O’nun Keşan’a kendisini desteklemek ve şans getirmek için geldiğini söyledi.

aşağı zaferiye (63)

Ziyarette son olarak belediye ve il genel meclisi adayları halka tanıtıldı.

aşağı zaferiye (100)

Özcan ve beraberindeki kortej yine vatandaşların yoğun ilgisi ile seçim bürosu önüne geldi ve bir sonraki akşam yine aynı yerde buluşmak sözüyle büro önünden ayrıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA