SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Özcan “10 yıllık heyecanımdan daha fazla bir heyecanla karşınızdayım”

Özcan “10 yıllık heyecanımdan daha fazla bir heyecanla karşınızdayım”
Bu haber 24 Mart 2014 - 9:11 'de eklendi ve 221 kez görüntülendi.

Özcan Yenimescit Mahallesi’nde konuştu

CHP Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, yerel seçim kapsamında mahalle gezilerine 23 Mart 2014 Pazar akşamı Yenimescit Mahallesi ile devam etti.

   yenimescit mahallesi (2)

CHP Keşan İlçe Başkanı Vedat Koyuncu, CHP Keşan Belediye Meclisi adaylarının katıldığı Yenimescit Mahalle gezisi kapsamında Özcan ve beraberindekiler, saat 20.00 sıralarında seçim bürosu önünden oluşturulan kortejle hareket etti.

                ÖZCAN PAŞAYİĞİT CADDESİ’NDE HAVAİ FİŞEK VE MEŞALELER İLE KARŞILANDI

                Özcan‘ı Yenimescit Mahallesi Paşayiğit Caddesi’nde çok sayıda mahalleli vatandaşlar karşıladı ve sevgi gösterisinde bulundular.

Özcan Yenimescit’te havai fişekler, konfetiler ve meşaleler ile karşılandı.

yenimescit mahallesi (3) yenimescit mahallesi (4)

Paşayiğit Caddesi üzerindeki, mahallelilere seslenen Özcan“Sizleri doktorluk dönemimde de çok seviyordum şimdi 10 yıllık başkanlık görevimde de daha da çok seviyorum. Sizlerle hep birlikte olmaya devam edeceğiz. Bizde ayrı gayrı yok. Sizin de bizim de satılık oyumuz yok. Bizler de satılık oy yok. Oğullarına kutular içinde para saklayanlar sizlerin oylarını küçük şeylerle satın alacaklarını sanmasınlar. Bu dönemde onlara fırsat vermeyeceğinizden adım kadar eminim. Hep şeffaf olduk bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Sizler için Keşan için yeni ekibimle çalışmayı sürdüreceğiz. 10 yıllık heyecanımdan daha fazla bir heyecanla karşınızdayım. Belediye Başkanlığına aday olan diğer partili arkadaşım aday olmadan önce kaç kişiye iş, ekmek kapısı açmış. Meydan projemizi çok önceden beri sizlere anlatıyorduk, onu da çalmışlar ve billboardlara koymuşlar. Onlar  dediklerini yapamaz. Biz onlardan daha zekiyiz. Sevgimiz, aklımız, bilgi ve tecrübemiz Keşan’ın geleceği olacaktır. Sizlere seviyor ve güveniyorum.” dedi.

Bu konuşmanın ardından mahallenin ileri gelenleri tarafından Mehmet Özcan‘a çiçek takdim edildi.

                “O KEŞAN’A BAŞKAN DEĞİL BABA OLDU

Özcan ve beraberindekiler bu alandaki konuşmadan sonra Yenimescit Muhtarlığı’nın yanındaki alana geçti ve burada da bir program daha düzenlendi.

yenimescit mahallesi (8) yenimescit mahallesi (5)

Buradaki ilk konuşmayı CHP Keşan İlçe Başkanı Vedat Koyuncu yaptı.

AKP iktidarının artık ülkeden yolcu edilmesinin vaktinin geldiğine işaret eden Koyuncu, konuşmasında AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ı kendi konuşmaları üzerinden  eleştirdi.

Koyuncu‘dan sonra Özcan konuştu.

Keşan’ı her zaman bir bütün olarak düşündüğünü ve adaletli bir şekilde Keşan’a hizmet ürettiklerini dile getiren Mehmet Özcan, şunları söyledi: “Benden pazaryerinde her zaman sizlerin balıkçı arabalarını kaldırmam, at arabalarını kaldırmam istendi. Sizin küçük iş yeri tezgahlarınızı kaldırmam istendi. Çok da baskı kuruldu üzerimde. Küçücük tezgah arabalarının arkasında 3 küçük yavrunun ekmek beklediğini onlar hiçbir zaman düşünmedi. Tezgah ve arabalarınızı hiçbir zaman hor görmedim. Varlığı birlikte paylaşmak hedefindeyiz. 2006’da dönüşüm projesini başlattık. TOKİ’nin sizler için yaptığı konutların yerinin imarını belediye olarak biz yaptık. Sizlere 730 konutluk yer çıkardık. Sizin iyiliğiniz için bu konutların kiralık olarak kullanılmasını, dönüşüm alanının rahat bir şekilde yeniden düzenlenmesini önerdik. Çünkü düzenleme için en az 400 kiralık ev lazım olacaktı. Ancak dinlemediler. Dere yataklarındakilere öncelik istedik o da olmadı. Bu insanlarımızın aidatlarını yine belediyemiz ödeyecek.”

yenimescit mahallesi (6) yenimescit mahallesi (9)

Seçimlerin bir yarış olduğunu ancak tarafların düşman olmadığının altını çizen Özcan, seçim döneminde kimsenin provokasyonlara uymamasını istedi.

Yenimescit Mahalleli 2 kişiye Meclis listesinde yer verdiklerini dile getiren Özcan, bu isimlerin mahalle halkı tarafından belediye meclisine seçilmesi için gereken desteğin verilmesini istedi.

yenimescit mahallesi (10) yenimescit mahallesi (7)

Hükümetin gençlik merkezi yapmak için 1 yıldan bu yana yer aradığını aradıkları yerin belediye tarafından fazlasıyla verildiğini bu sözün ardından Yenimescit Mahallesi’ne yaklaşık 400 bin TL’lik semt sahası projesine başladıklarını ifade eden Mehmet Özcan“Bu sahayı yapamayacağımızı söylüyorlarmış. Daha önce toplu konutlarımızı yaparken de Kemal Unakıtan aynı şeyleri söylemişti. 532+170 konutu Keşan Belediyesi olarak biz yaptık. Pazaryerinin maketini yapamayacağımızı iddia ettiler işte projemiz aslanlar gibi yükseliyor. Yeraltına korkudan giremediler cesaretle girdim. Daha önce sarılık ve kolera vakaları geliyordu. Bu altyapı eksikliğinden kaynaklanıyordu şimdi var mı kolera veya sarılık? Biz verdiğimiz sözü yaparız. Çünkü kafamızda cep doldurma ya da vatandaştan alıp bakan çocuklarını adam etme yok. Sizden isteğim güveninizin artarak devam etmesi.” dedi.

Özcan‘dan sonra meclis üyesi adaylarından Yenimescit Mahalleli Ahmet Çinku söz aldı.

Çinku, mahallenin sorunlarını yakından bildiğini ancak sorunların çözümünü de bildiğini belirtti.

yenimescit mahallesi (1)

Tanıtımın ardından Özcan ve beraberindeki yürüyüş korteji seçim bürosu önüne kortej halinde geldi ve bir sonraki akşam yeniden buluşmak için sözleşerek bürodan ayrıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA