SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

OSMANLI’NIN BAŞKENT’İNDEN TÜRKİYE’NİN BAŞKENTİNE

OSMANLI’NIN BAŞKENT’İNDEN TÜRKİYE’NİN BAŞKENTİNE
Bu haber 18 Nisan 2018 - 12:35 'de eklendi ve 179 kez görüntülendi.

.Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’ın buram buram kokan tarihi, turizmi, sosyal ve kültürel faaliyetleri Ankara’da canlanacak. Bölgenin ilk tanıtım günleri, 19 – 22 Nisan 2018 tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Yörenin meşhur lezzetleri ve geleneklerini Atatürk Kültür Merkezi’nde Ankaralılarla buluşacak.

Tamamen Türk halk kültürünün bir parçası ve Orta Çağ’dan kalma bin yıllık gelenek olan Bocuk Gecesi’ne benzer bir etkinlik ile Kakava Şenliği, ateş gösterisi, Roman Halk Dansları Topluluğu ve Edirne’nin Kırkpınar pehlivanlarının yağlı güreşleri de alanda canlandırılacak.

YÖRESEL LEZZETLERİ ANKARA’YA TAŞINACAK

Yaşları 40 ila 80 arasında değişen 40 kişilik “Cumhuriyet Kadınları Korosu”, Türkiye’nin en eski belediye bandolarından Edirne Belediyesi Bandosu ve yerel klarnet üstatları performanslarını sergileyecek. 600 yıllık Edirnekâri sanatı eserleri, Karacakılavuz dokumaları, Tekirdağ cicim dokuması, yörenin el emeği sabunları, Trakya’nın tatil beldeleri, Longoz Ormanları tanıtılacak. Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan tescilli Meriç yer fıstığı, coğrafi işaretli hardaliye, şifalı pancar pekmezi, çeltik, üzüm şırası, Tekirdağ köftesi, Uzunköprü köftesi, Edirne ciğeri, peynir helvası, badem ezmesi, Kavala kurabiyesi, yüzde 100 katkısız Trakya peynirleri, satır et, süt ve süt ürünleri gibi bölgenin birçok yöresel lezzeti Ankara’ya taşınacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA