SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Olgun Kart projesi 2017 yılında rekor kırdı

Olgun Kart projesi 2017 yılında rekor kırdı
Bu haber 19 Ocak 2018 - 15:45 'de eklendi ve 155 kez görüntülendi.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından 2015 yılında başlatılan, 65 yaş üzeri vatandaşların evlerinden dışarıya daha sık çıkarak sosyalleşmelerini amaçlayan ve Mutlukent aile çay bahçelerinde her gün ücretsiz bir çay içmelerini sağlayan Olgun Kart projesi, 2017 yılında rekordan rekora koştu. 2017’de yaklaşık 200 bin bardak çay, yaşlılara ücretsiz olarak servis edildi.

Süleymanpaşa Belediyesinin “Anne karnından ebediyete vatandaşlarının yanında olma” vizyonu çerçevesinde 2015 yılında hayata geçirdiği Olgun Kart projesi, üçüncü yılında rekor kırdı.

PROJE ÜÇ YILDIR BAŞARIYLA UYGULANIYOR

65 yaş üstü vatandaşların evlerinde kapalı kalmalarını önlemek ve her gün dışarı çıkmalarını sağlamak amacıyla uygulamaya konan, yaşlıların Mutlukent çay bahçelerinde her gün bir bardak ücretsiz çay içmelerine olanak tanıyan proje, üç yıldır başarıyla hizmet vermeye devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl engelli vatandaşların da kapsama alındığı projeden, an itibariyle 3120 Süleymanpaşa vatandaşı yararlandığı belirtildi. Proje kapsamında 65 yaş üstü veya kalıcı bir engeli bulunan tüm Süleymanpaşa vatandaşları Süleymanpaşa Belediyesine başvurarak Olgun Kart’larını alabiliyor.

OLGUN KARTLA REKOR SAYIDA ÜCRETSİZ ÇAY SERVİSİ

Üç yıldır başarıyla uygulanan ve vatandaşlar tarafından takdir edilen proje, 2017 yılında rekor sayıda ücretsiz çay servisi yaparak bir kez daha dikkatleri üzerine çekti. 2017’de Olgun Kart projesi ile Süleymanpaşalı hak sahiplerine 199 bin 52 bardak ücretsiz çay ikram edildi.

EŞKİNAT: “SÜLEYMANPAŞA’NIN NÜFUSU KADAR ÜCRETSİZ ÇAY İKRAM ETTİK”

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Sosyal belediyecilik anlayışının bir yansıması ve anne karnından ebediyete intikal edene kadar tüm vatandaşlarımızın yanında olma vizyonumuzun bir parçası olan Olgun Kart projesi üç yıldır başarıyla yürüttüğümüz ve övündüğümüz projelerden biri. Yola çıkarken bedeni ihtiyar ama ruhu genç vatandaşlarımızı evlerinden çıkıp şehir hayatı içinde sosyalleşmeye teşvik etmeyi amaçlamıştık ve kısa sürede bu amacımıza ulaşmış olduğumuzu görmekten çok mutluyuz. Rakamlara baktığımız zaman sadece geride bıraktığımız 2017 yılında bütün Süleymanpaşa nüfusundan fazla ücretsiz çay ikramı yapmış olduğumuzu görüyoruz. Önümüzdeki dönemde de Olgun Kart projemiz çeşitli yeniliklerle hizmet vermeye devam edecek,” diye konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA