Keşan Haber
reklam

ODA AİDAT BORÇLARINA TAKSİTLENDİRME VE FAİZ AFFI GETİRİLDİ

ODA AİDAT BORÇLARINA TAKSİTLENDİRME VE FAİZ AFFI GETİRİLDİ
Bu haber 13 Ekim 2016 - 22:14 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.
reklam

Keşan TSO (Keşan Ticaret ve Sanayi Odası) Hukuk Danışmanı Av. Aylin Arıkan 6736 sayılı “Bazı Alacakların Yapılandırılmasına İlişkin Kanun” ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Arıkan; “6736 sayılı “Bazı Alacakların Yapılandırılmasına İlişkin Kanun” 19.08.2016 tarihli ve 29806 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu Kanun ile 30.06.2016 tarihinden önceki oda aidat alacaklarına borç yapılandırma getirilmiştir. Üyelerimizin yapılandırmadan yararlanabilmeleri için, 31 Ekim 2016’ya kadar Odamıza bir dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir” dedi.

Arıkan sözlerine şöyle devam etti; “Peşin ödemek isteyen üyelerimiz için, dilekçelerinde belirtmek kaydıyla, ilk taksit ödeme süresi sonuna (30 Kasım 2016) kadar aidat borcunun aslının tamamının yatırılması gerekmektedir. Üyelerimizin taksitlendirmeden yararlanabilmeleri için, 31 Ekim’e kadar Odamıza bir dilekçe ile başvurmaları şarttır. Üyemizin asıl alacak borcunun dışındaki gecikme zammı silinerek asıl alacak borcu 6 taksite kadar bölünebilir. Üyenin talebi üzerine bölünen taksitler ödeme zamanları ile birlikte üyeye bildirilir. 1. Taksitin son ödeme günü 30 Kasım 2016 olup, altı aylık taksit yapılırsa, kalan 5 taksit akabindeki ay sonlarında tahsil edilecektir. (31 Aralık- 31 Ocak- 28 Şubat- 31 Mart- 30 Nisan)

Arıkan Oda Üyelerinin bu aftan yararlanmaları ve mağduriyet yaşamamaları konusunda tüm oda üyelerini uyararak, son olarak şunları kaydetti; “Bu af üyelerimizin birikmiş aidat borçlarını rahat bir şekilde faizsiz ve taksitle ödeyebilmeleri için önemli bir fırsattır. Üyelerimiz 31 Ekim’e kadar Odamıza gelerek af ve taksitlendirme ile ilgili detaylı bilgi alabilirler.”

Etiketler :
reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER