SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

NİLÜFER ERK OĞUZ: BİZLER BİAT KÜLTÜRÜNDEN GELMİYORUZ

NİLÜFER ERK OĞUZ: BİZLER BİAT KÜLTÜRÜNDEN GELMİYORUZ
Bu haber 28 Nisan 2018 - 12:47 'de eklendi ve 173 kez görüntülendi.

Avukat Nilğüfer Erk Oğuz CHP’den milletvekili aday adaylığını açıkladı.

 Keşan CHP İlçe Merkezi’nde partileri ile buluşan Oğuz: Bizler biat kültüründen gelmiyoruz “şeklinde konuştu.

 Oğuz açıklamasını şöyle sürdürdü: “Çok güzelsiniz, Çok güçlüsünüz, muhteşemsiniz……………

Gerek görev başındaki gerek önceki dönemlerdeki ilçe başkanlarım, örgüt yöneticilerim belediye başkanlarım kadın kolları başkanlarım ve kadın kolları üyelerim gençlik kolları başkanlarım ve gençlik kolları üyelerim belediye meclis üyelerim çok değerli Cumhuriyet Halk Partililer, saygıdeğer konuklar, hanımefendiler beyefendiler, hepinizi saygı ile selamlıyorum  hoşgeldiniz………..

24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinden M.Vekilliği Aday Adaylığımı açıkladığım bugünde yanımda olduğunuz ve destek verdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Keşan da Aday adaylığının açıklayan ilk aday adayı benim, Benden sonra da aday adaylığını açıklayacak partililerimiz olacaktır ve olmalıdır.

Bu bizim partimizin gücünü ve iddiasını gösterir,

 Bizler biat kültüründen gelmiyoruz.

Her birimiz demokrasiye inanan yüreği vatan sevgisi ile dolu aydın bireyleriz. Bizler, Siyaset yapmayı Vatandaşlık görevi, bir vatan hizmeti olarak görürüz, kaldı ki; CHP de siyaset yapmak herkesin harcı değildir mangal gibi yürek ister, bizler hepimizi mangal yürekli cesur insanlarız.

Bu gün burada Keşan’lı CHP’lilerin tüm renkleri ve tüm sesleri bir arada, sizinle gurur duyuyorum,  Çok güçlüyüz, uzun zaman sonra hepimiz bir aradayız. Tek Yumruk Halindeyiz bu sefer başarabiliriz. Hiç kimsenin Gücü bizi bölmeye ayrıştırmaya yetmeyecek hep birlikte aynı yere vurarak Sesimizi Ankara’ya duyuracağız.

Bu vesile tüm aday adayı arkadaşlarımı sevgi, ve saygı ile kucaklıyorum..

27 Nisan Tarihi :  Benim Hayatımda, Kader Çizgimde, bir Milat; 8 sene önce bugün tam da bu saatlerde anne oldum. Ve 8 sene sonda bu gün yine aynı saatlerde M.Vekilliği Aday Adaylığımı açıklamak üzere sizlerin karşısındayım.

Biricik Yavrum Simya Bilge;  İyi ki Doğdun evladım. Doğum Günün Kutlu olsun. Bana Dünyanın en güzel duygusu olan anneliği yaşattığın için sana teşekkür ederim. Ömrün Uzun, Bahtın Açık olsun Kızım.

Ve değerli Eşime, bu zorlu yolda bana destek olduğu için çok teşekkür ediyorum. İyi ki Varsın…

Size Kendimi Kısaca Anlatmak İsterim;

1 Kasım 1975 yılında doğdum.

1997 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum.

1998 yılında avukatlık stajını tamamladım.

2004 yılında Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden “Özel Hukuk” dalında “Yüksek Lisans” derecesi aldım.

Edirne Barosuna kayıtlı olarak Keşan’da 20 yıldır serbest “avukatlık” yapmaktayım.

Birçok kamu kurumunun, bankanın, özel firmaların sözleşmeli avukatlığını ve hukuki danışmanlığını yaptım.

2004-2009 yılları arasında Keşan Belediyesi’nin sözleşmeli avukatlığını ve hukuk danışmanlığını yürüttüm.

2009 yılında aktif siyasete başladım.

“2009 ve 2014” “Yerel Seçimlerinde” Keşan Belediyesi “Meclis Üyesi” olarak seçildi. Keşan Belediyesi’nde, “Encümen üyesi, Katip üye, Bayındırlık ve İmar Komisyonu, Denetim Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonunda” üye olarak görev yaptım.

2003 yılından bu yana “kadın hakları, kadına yönelik şiddet, çocuk istismarı” konularında aktif olarak farkındalık yaratma çalışmalarında bulundu. Bu konularda birçok panele konuşmacı ve moderatör olarak katıldım.

Ocak 2018’den itibaren Keşan FM’de “Bunu Konuşalım” programında Cavit Deniz ile birlikte moderatörlük yaptım.

Avukat Gökmen Oğuz ile evli olup bir kız çocuğu annesiyim.

2009 yılında Aktif Siyasete Başladım. Buna vesile olan Belediye Başkanımız Sayın Mehmet ÖZCAN’dır. Bu bağlamda kendisine ayrıca teşekkür ediyorum.

Biz onunla çok zor günlerden geçtik geldik bunu Sn.Mehmet Özcan’dan ve benden başka bilebilecek bir 3.kişi daha yoktur. Sn.Mehmet Özcan’ı Demir Parmaklıklar arakasına göndermek isteyen, yüzüme karşı fütursuzca, Seni de Başkanını da yan yana yargılamayı Allah Bana Nasip etsin diyet karanlık zihniyet bugün kendisi Demir parmaklıklar arkasında biz ise dimdik ayaktayız.

Bizim için vefa İstanbul’da bir semt adından ibaret değildir. Bizim için ahde vefa hayattaki en önemli erdemdir

Neden Siyaset;

Bu gün buradaysam, meslek sahibi kendi ayakları üzerinde durabilen eşit ve özgür bir bireysem seçiyor ve seçiliyorsam bunları Mustafa Kemal ATATÜRK’e borçluyum.

Bu ülkenin Kadınları Hepimiz M.Kemal ATATÜRK’e borçluyuz bu borç ödeyerek bitmez ama bir yerden ödemeye başlamak lazım işte ben o borcu ödemeye başlamak istiyorum.

Neden Siyaset;

Çocuklarımız için Siyaset, Hele ki Kız çocuklarımız için, onlar erken yaşta evlendirilmesin onlar okula gidebilsin, onlar eşit, özgür, güçlü kadınlar olabilsin, biz ve bizden önceki nesillerin çektiği acıları çekmesinler, onlar istismara uğramasınlar diye siyaset.

Neden Siyaset;

Kadınlarımız için Kız kardeşlerim için Siyaset, her gün en az bir kadının cinayete kurban gittiği her gün onlarca  kadının şiddete maruz kaldığı her gün onlarcasının istismar edildiği , sırf cinsiyetinden dolayı aşağılandığı ayrımcılığa tabi tutulduğu bu ülkede bunların hesabını sormak için siyaset….

Neden Siyaset;

Ben avukatım, yani hak arayanım. Sav değil Savunmayım, halkın kürsüsünü tercih edenim. Bu sebeple Yasama organı olan her bir bireyin iradesinin tecelli ettiği TBMM de sizlerin haklarını almak için siyaset…

Güçlüden yana değil haklıdan yana olan ve nihayetinde haklı olanı güçlü kılmak için siyaset.

Esnafın kapanan kepenginin, siftahsız geçen günlerinin hesabını sormak için siyaset…

Tarladan izi olmasına rağmen Harmanda sözü bırakılmayan çiftçinin sesi olmak için siyaset….

Alnı Terli, eli kirli ama yüreği tertemiz emekçinin hakkını aramak için siyaset…

Cumhuriyet İlkelerine, kurucu değerlere dönmek için siyaset…

Ben anneyim Mehmetçiğimizin saçının telinin hesabını sormak için siyaset…

Gelecek kaygısı ile kıvranan gençlerle birlikte olmak onlarla birlikte olmak için siyaset…

Umudunu Yitirmiş insanımıza umut olmak için siyaset…

Tam Bağımsız Türkiye İçin Siyaset….

Yıllardır Edirne siyasetinde Keşan’ın ağırlığı yeterince hissedilmiyor, çok uzun yıllardır Edirne’den kadın M.Vekilimiz ne yazık ki yok. Seçimleri kadınlarımızla kazanıyor ve fakat kadınlarımızı seçmiyoruz…

Çok sevgili yol arkadaşlarım, dostlarım;

Ben sizin gözünüzün önünde büyüdüm, sizin bağrınızda yetiştim.

Keşan Bana İş verdi,

Keşan Bana Aş verdi,

Keşan bana Eş verdi,

 Keşan Bana Evlat verdi.

Keşan’a  ve insanlarımıza  çok şey borçluyum 20 yıldır bu şehirde avukatlık yapıyorum son 10 yıldır yerel siyaset yapıyorum dertleri biliyorum derman olmak istiyorum, KEŞAN’ın bana bahşettiği tüm bu değerlerin karşılığını sizlere hizmet ederek ödemek istiyorum…..bu vesile ile hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor 27.Dönem M.Vekilliğine ADAY ADAYLIĞIMI AÇIKLIYORUM…HAYIRLI OLSUN…

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA