SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Müjdeli haberi Aksal verdi

Müjdeli haberi Aksal verdi
Bu haber 19 Ocak 2023 - 0:29 'de eklendi ve 201 kez görüntülendi.
  AK Pati Edirne Milletvekili Fatma Aksal,Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Projesi için 2,5 milyar lira ayrıldığını bildirdi.
  Aksal yaptığı açıklamada, 2023 yılı yatırım ödeneğinden  Avrupa ile Asya arasında kesintisiz yük ve yolcu taşımacılığını sağlayacak Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Projesi için 2,5 milyar lira ayrıldığını belirtti.
 Ülkemizde Cumhuriyetin ilk yıllarından sonra sekteye uğratılan demir yolu taşımacılığını yeniden gündeme aldıklarını kaydeden Aksal,şunları kaydetti.” Mevcut hatları teknolojik gelişmeler ışığında yenileyen, bunlara yeni hatlar ekleyen, yüksek hızlı ve hızlı demir yolu yapımını başlatan bir vizyonla çalışmalar yaparak birçok projemizi daha hayata geçiriyoruz.
Cumhurbaşkanımızın Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023 yılında TBMM de gerçekleştirdiğimiz ilk AK Parti Grup toplantımızda vermiş olduğu müjdeler de Türkiye Yüzyılı inşasında raylı sistemlere verdiğimiz önemi göstermektedir.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Kapıkule-Halkalı Tren Hattına ilişkin müjdeli haberler paylaştı.
Önümüzdeki yıl ağırlığı raylı sistemlere vereceğimizi söyleyen Cumhurbaşkanımız Kapıkule-Halkalı Hızlı Tren hattının devam eden çalışmalarına ilişkin  açıklamalarda bulundu.
Halkalı-Ispartakule hızlı tren hattındaki çalışmaların süratleneceğini belirten Sayın Cumhurbaşkanımız Ispartakule-Çerkezköy hızlı tren hattının inşasına da başlayacağımızı belirtti.
Edirne için Cumhuriyet döneminin en önemli projelerinden olan Kapıkule-Halkalı Hızlı Tren projesi, Kapıkule-Çerkezköy; Çerkezköy-Ispartakule; ve Ispartakule-Halkalı olmak üzere üç etaptan oluşuyor.
Birinci etabını oluşturan Kapıkule-Çerkezköy hattı 2024 yılında tamamlanacak.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA