MÜEZZİNOĞLU’NDAN İHSANOĞLU’NA ELEŞTİRİ YAĞMURU

Güncel Haberler

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, birilerin talimatı ile Ekmelettin İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı yapıldığını öne sürdü.

Müeezzinoğlu,Edirne’nin Keşan ilçesinde partisi tarafından bir okul salonu’nda düzenlenen basın toplantısında CHP ve MHP’nin  Parti Meclislerinin yüzde 5’nin bile Ekmelettin İhsanoğlu’nu tanımadığını iddia etti.

İhsanoğlu’nun  adaylığı konusunda  eleştiride bulunan Müeezinoğlu, “Arkadan birileri talimat verdi.Senaryoyu hazırladı.Masalarının üzerine ey CHP senin masanın üzerine koyacağın bir saksı var. Onu veriyorun oda  Ekmelettin İhsanoğlu’dur dedi ve koydu.”dedi

Millete bundan önceki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde  bedel ödetildiğini öne süren Müezzinoğlu şöyle konuştu:”.Birileri tuzak kuruyor. Ve o tezgahlarla da  düzenlerini sürdürüyorlar.Sanki milletin önüne masaya saksı koyar gibi aday koyuyorlar. Bu ayıbı Ahmet Necdet Sezer’i aday gösterirken de işlediler.Ve bu millete  bunu kabul ettirdiler. Sezer’i o partilerin üst kadroları bile tanımıyordu. Milletin seçmeninin tanımadığı bir  adayı milletin Cumhurun başkanı diye ortaya koymaya kimsenin hakkı yok.Bunu bundan sonra başarabilmenin hakkı da olmayacak.