MÜEZZİNOĞLU:”CENNET ANALARIN AYAKLARI ALTINDADIR.”

Güncel Haberler

 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu,: “Cennet anaların ayakları altındadır.” medeniyet anlayışının mensupları olduğumuzu söyledi.

Müezzinoğlu,Edirne’nin keşan ilçesinde AK Parti Kadınlar Kolunu’nun düzenlediği etkinliğe katıldı.

Müezzinoğlu,burada kadınlara yaptığı konuşmada, bir erkek olarak kadını anlatmak ve kadınlar gününde konuşmanın kendisi için zor bir konu olduğunu,ama ayni zamöanda da anlamlı ve değerli bir konu olduğunu belirtti.

Kadının şefkat, merhamet, sabır, yaratan, üretin ve ,kadın ruh veren olduğunu anlatan Müezzinoğlu,şuları kaydetti.”Yaşamamıza ve yaşaması gerekenlere ruh verendir.O nedenlee zaman zaman mikrofonlardan veya belirli odaklardan şu cümle söylenir. Erkeğin ruh veremediğine kadın ruh veriyor.Erkeğin doğuramadığını kadın doğuruyor.Ve bugün dünyada ne kadar zenginlikler yaşandıysa, ne kadar farklılırlar yaşandı ise dünya tarihinde ne kadar tarihe geçecek güzellikler icatlar yenilikler varsa kadının doğurduğuyladır.Dolayısiyle bu anlamda kadını yalnız eşitlik anlamında bir sıradanlığa itmek veya onu o metamatiksel konuma taşımak kadına yapılabilecek en büyük haksızlıktır,kadına yapılabilecek en büyük yalnışlıktır.

Zaman zaman kadınlarımızı da kamuoyu baskısıyla veya kamuoyu algısıyla eşitlik zeminine çekmek isteyenler var.Halbuki “Cennet anaların ayakları altındadır.” medeniyet anlayışının mensuplarız biz.Hiç bir erkek ana olamaz.Hiç bir erkek ananın yüreğine taşıyamaz. Ananın merhametini,ananın şefkatini,ananın sabrını,ananın fıtratını hiç bir erkekten bekleyemeyiz hiç erkeğe de bu haksızlığı yapamayız.

Dolayısısiyle ana ve eş onların bu anlamdaki saygınlığını onurunu ve duruşunu eşitlik metamatiksel hesapları içine taşımak ve onu bu anlamda gençlere ve kamuoyı-una yansıtmak bana göre kadına yapılacak en büyük haksızlıktır, en büyük yanlışlıktır.

Bugün dünyanın dinamiklerine yön veren kadının hem fıtratı ile hem değerleri ile hem de hakları ile bir varlık bir dünyanın ana unsuru olarak haklarını teslim edeceğimiz ve onun hak ve hukukunun korunma mücadelesini birlikte vermeliyiz.Bir insan olarak hak ve hukukunun mutlaka çok daha geliştirilmesi korunması ama bunu da ana olarak eş olarak kadın olarak haklarımızın mücadelesini vererek yapmalıyız.Yoksa metametiksel eşitlik anlamındaki bir mücadele hem kadına halsızlıktır hem erkeğe yapılacak yanlıştır ve haksızlıktır.”

Müezzinoğlu,daha sonra Keşanlı Gazi Aytaç Arhatır’ın annesi Nakiye Arhatır’a “Yılın annesi” ödülünü verdi.