SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

MÜEZZİNOĞLU TEMELİ ATTI

MÜEZZİNOĞLU TEMELİ ATTI
Bu haber 04 Mart 2014 - 20:10 'de eklendi ve 154 kez görüntülendi.

Keşan Devlet Hastanesi’nin temeli atıldı

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne’nin Keşan ilçesinde 150 yataklı Keşan Devlet Hastanesi’nin temelini attı.
Keşan Destek Kıtaları Kavşağı’ndaki 30 dönümlük alana yapılacak olan yeni Keşan Devlet Hastanesi’nin temel atma törenine, Bakan Müezzinoğlu’nun yanı sıra; Edirne Valisi Hasan Duruer, Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı ile kamu kurum ve kuruluşların amirleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

200 yatak kapasitesine sahip bir hastane olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Bu hastane, Keşan’ımıza ve bölgeye inanıyorum ki açılışından itibaren sağlık hizmetleri anlamında çok farklı dinamikleri kazandıracak, çağdaş, modern altyapısıyla, yoğun bakımlarıyla, yeni doğan yoğun bakımlarıyla, diyaliz merkeziyle, modern ameliyathaneleriyle, 5 yıldızlı otel konforuyla, Keşan’ımıza ve bölgemize farklı bir marka değeri oluşturacak. Bu yatırımlarla inşallah bölge farklı bir kalkınmayı, yine istihdamda farklı dinamikleri yakalayacak. El birliğiyle, gönül birliğiyle hem Keşan’ımızı hem bölgemizi, hem Edirne’mizi hem de Trakya’yı farklı dinamiklere birlikte kavuşturacağız.”

31 BİN YENİ YATAK

Sağlık Bakanlığı görevine geldikten sonra 186 hastanenin inşaatına başlandığını ve çok sayıda hastane yapacaklarının bilgisini veren Müezzinoğlu, “Şu süreçte 186 hastane inşaatımızda 31 bin yatak kapasiteli hastane inşaatlarımız devam ediyor. Kimisi bir yıl, kimisi de iki yıl içinde bitecek. İnşallah, 2-3 yıl sonra Türkiye’deki bütün hastanelerimiz son derece çağdaş, modern, nitelik ve dünya standartları kalitesinde bir kaliteyi ve hizmet alt yapısını yakalamış olacak. İnsanımızın sağlık hizmetlerine ulaşımının önünde bütün engelleri kaldırdık. Aile hekimlerimizle, uzmanlarımızla, teknolojik altyapımızla, ilaca ulaşımla her türlü imkânı tüm vatandaşlarımıza sunduk, sunmaya devam ediyoruz. Çünkü biz, şuna inanıyoruz ki bizim insanımız hizmetin en iyisine, hizmetin en güzeline layıktır” ifadelerini kaydetti.

Müezzinoğlu, daha sonra inşaatı yapan firma ile pazarlık yaptı. Firma yetkilisi hastanenin teslim süresini 1 Haziran 2015 olarak belirtirken, Müezzinoğlu yaptığı pazarlık sonucunda hastanenin 23 Nisan 2015 tarihinde hizmete açılacağını söyledi.
Müezzinoğlu daha sonra Edirne Valisi Hasan Duruer, Keşan Belediye Başkan Adayı Mustafa Mercan ve protokolle birlikte butona basarak hastanenin temelini attı. Müezzinoğlu bir süre vatandaşlarla sohbet ettikten sonra İstanbul’a hareket etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA