SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Müezzinoğlu, Balkanlı gazetecileri kabul etti

Müezzinoğlu, Balkanlı gazetecileri kabul etti
Bu haber 12 Aralık 2013 - 18:46 'de eklendi ve 161 kez görüntülendi.

Müezzinoğlu, Balkanlı gazetecileri kabul etti

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Başbakanlık Basın – Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği eğitim programına katılmak için Türkiye’de bulunan Balkanlı Türk gazetecileri kabul etti.

Sağlık Bakanlığı Merkez Binası’nda yapılan görüşmede yer alan gazetecilerle teker teker tanışan Bakan Dr. Müezzinoğlu, Balkanlardan misafir ağırladığı için mutlu olduğunu söyledi. Türkiye ile Balkanlar arasında asırlara dayanan tarihsel ve kültürel bir bağ olduğunu hatırlatan Müezzinoğlu, geçen zamana rağmen bu ilişkilerin ilk günkü tazeliğini koruduğunun altını çizdi. Türkiye’nin Balkanlardaki hassasiyetinin bütün dünya tarafından bilindiğine dikkat çeken Müezzinoğlu, ülke olarak bu konuda asla taviz vermeyeceklerini vurguladı.

Balkanlar bizim için önemlidir

Konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine de dikkat çeken Dr. Mehmet Müezzinoğlu, şöyle devam etti: “Kosova, Makedonya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Sırbistan ve Yunanistan’dan gelen birbirinden güzide genç kardeşlerimizin, mesleki formasyonlarını geliştirmek adına Türkiye’de olmalarından son derece mutlu oldum. Bu vesileyle farklı ülkelerden ama aynı coğrafyadan bu kadar insanın bira araya gelmesi güzel bir kardeşlik ve birlikteliğin örneğidir. Gerek inanç gerekse de kültürel değerlerimizde geniş bir yer bulan hoşgörü ve kardeşlik olgusu, geçmişte olduğu gibi bugün de aynı yoğunlukta bizde yer buluyor. Asırların ötesine dayanan kardeşlik bağımızın bulunduğu Balkanlar, geçmişte olduğu gibi bugün de bizim için önemli bir coğrafyadır.”

Bakan Müezzinoğlu, daha sonra konuklarının sorunlarını cevapladı ve Türkiye’nin Balkanlardaki faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Müezzinoğlu, Balkanlı gazetecileri Edirne’de de ağırlamak istediğini sözlerine ekledi.

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA