SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Mucize

Mucize
Bu haber 23 Haziran 2014 - 17:36 'de eklendi ve 259 kez görüntülendi.

Ahmet AK

0 533 3423055

ahmet.ak.315080@facebook.com

           

            Dünyadaki yangın sürüp giderken, yangını söndürecek su var mıdır?

Bu yangın nasıl bir felakettir, nasıl ve ne zaman bitecektir?

Ne olursa insanlığın onuru kurtulmuş olacaktır?
* * *

Baskı ve zorbalığın, zorlaştırıcılığın, bürokratik engellemeciliğin olmadığı bir dünya!
“Herkes bize tabi olsun, geri kalanlar kul-köle olsun” anlamında, ezmeye dayalı bir düzen değil!
Düşmanlık yapmak, intikam almak veya bir tehdit unsuru olmak için değil, dünyada barışın tesisi için çabalayan bir düzen. Her inanç mensubu, dilediğince ibadetini yapabilen, kendi inancına göre kutsal sayılan her yeri ziyaret edebilen, malı, canı, namus ve şerefi güvencede olan, inanmayanlar veya dinsizlerin de huzur içinde yaşadığı, düşüncelerini dilediği gibi ifade ettiği bir dünya.
Öyle bir düzen ki, tüm dünya rahatlayacak. Terör sorunu son bulacak, hammadde kaynaklarına ulaşım garanti altına alınacak, ekonomik ve sosyal düzen korunacak, kültürel çatışma tamamen ortadan kalkacak. Ülkeler askerlerini topraklarından binlerce kilometre uzağa göndermek zorunda kalmayacak, mazlumlar duvarlar arkasında yaşamayacak, kaliteli ürünler ekonomik herhangi bir engelle karşılaşmayacak, hiç kimse güvenlik endişesi duymayacak, üretim sıkıntısı çekmeyecek, kimsenin kimseyi aldatmayacağı bir düzen.
*
Sadece belli bir coğrafyaya değil, tüm dünyaya aydınlık getirecek bu düzen için vicdan ve sağduyu sahiplerinin stratejik ortaklığı önemlidir. Sağduyu sahibi tüm dünya, bu gelişmeyi büyük bir umutla beklemektedir aslında. Bu yönde atılan her adım, bu nedenledir ki coşkuyla karşılanır.

* * *
Milletler arasındaki kardeşliği bozma çabaları, her kim ya da kimselerin sinsi bir oyunu ise bunu bozacak yegane unsurlardan biri de kuşkusuz annelerdir.

İnsanlığa tuzak kuranların bilmedikleri bir şey var: Sebeplerin yaratılmasındaki hikmetlerden biri insanlığın sürekli sınav veriyor olmasıdır. Olaylar sebepsiz yaratılsaydı, sınav ortadan kalkardı. Yüce Yaratan her mucizeyi aklımızın kabul edebileceği şekliyle yaratıyor işte.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA