SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Millî Eğitim Bakanı Tekin, Konya’da Eğitim ve Spor Tesisi açılışları yaptı

Millî Eğitim Bakanı Tekin, Konya’da Eğitim ve Spor Tesisi açılışları yaptı
Bu haber 30 Eylül 2023 - 0:18 'de eklendi ve 67 kez görüntülendi.

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Konya’daki programı kapsamında Organize Sanayi Anaokulu, Selçuklu Belediyesi Beyhekim Gelişim ve Teknoloji Akademisi açılışına katıldı.

Konya Organize Sanayi Anaokulu açılışına katılan Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, konuşmasında yerel yönetimlerle iş birliklerine değindi. Tekin, “Gittiğim her yerde parti ayrımı yapmadan, partisine bakmadan, yerel yönetim mensubu olan, yerel yönetici olan kişilerin eğitim ve öğretim süreçlerine desteklerini çok önemsiyorum ve takdir ediyorum. Bu anlamda kim, yerel yönetimlerden hangi partiden olursa olsun eğitime destek oluyorsa biz de kendisine teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.
Konya’da büyükşehir ve ilçe belediyelerinin eğitime destek olduğunu vurgulayan Tekin, emeği geçen herkese teşekkür etti.
Tekin, hükûmetin mesleki eğitimi yeniden cazip hale getirmek için yürüttüğü çalışmaları örnekleriyle anlattı.
Organize sanayi bölgesinde açılan anaokulunun da çok önemli olduğunu dile getiren Tekin, şunları kaydetti:
“Buradaki okul öncesi eğitim kurumuyla ilgili destek, kuşkusuz buradaki kadın istihdamına pozitif etki oluşturacaktır ama bizim açımızdan da okul öncesi eğitimin teşvik edilmesi bakımından önemli. Ben bu anlamda da katkılarınız ve desteğiniz için teşekkür ediyorum. Konya biraz şanslı bu konuda… Belediye başkanlarınız bu konuda istekli ve arzulu. Valiniz eğitim konusunda istekli ve arzulu. Eğitimin içinden gelen milletvekillerimiz vardı. Biz de Konya’ya bu konuda ne tür destek olabileceksek olmayı taahhüt ediyorum huzurlarınızda. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
Açılışa Konya Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Konya milletvekilleri Mehmet Baykan, Latif Selvi ve Mustafa Hakan Özer, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Bülent Çiftçi, Strateji Geliştirme Başkanı Ercan Türk, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Ömür Karakullukçu, Din Öğretimi Genel Müdürü Ahmet İşleyen, İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Özcan Duman ve Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Küçükçü de katıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.





POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA