SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

MHP’DE BAYRAKTAR ADAY

MHP’DE BAYRAKTAR ADAY
Bu haber 02 Ocak 2015 - 19:08 'de eklendi ve 24 kez görüntülendi.

11 Ocak 2015 Pazar günü yapılacak olan, Edirne Merkez İlçe Olağan Kurultayı nedeni ile ilçe başkanlığına aday olan Murat BAYRAKTAR’ın Basın AÇIKLAMASI:
Basınımızın değerli temsilcileri, Saygıdeğer dava arkadaşlarım
Öncelikle basın açıklamamıza iştirak eden siz değerli basınımızı ve çok sevgili dava arkadaşlarımı saygı ve sevgiyle selamlıyor, bana kendileri ile duygu ve düşüncelerimi paylaşma fırsatı verdikleri için ayrı ayrı herbirine teşekkürü bir borç biliyorum.

Değerli basın mensupları;

11 Ocak 2015 pazargünü yapılacak olan olağan kongremizde MHPEdirne Merkez İlçe Başkanlığına adayım. 1974 Havsa Hasköy doğumlu olup, Eğitimimi Edirne Ticaret Lisesinden mezun olarak tamamladım. Evli ve bir çocuk babasıyım. Halen emlakçılık ile uğraşıyorum.

2002 yılından itibaren partimin çeşitli kademelerinde görevler aldım. 13 yıldan beri aralıksız olarak devam eden bu görevler arasında bir dönem il disiplin kurulu başkan vekilliği, bir dönem il yönetim kurulu üyeliği, iki dönemde merkez ilçe başkan yardımcılığı görevini yerine getirdim. Ayrıca bir dönemde partimizin geleceğinin teminatı ve yine partimizin dinamiğine katkı sağlayan yan kuruluşlarımızdan Edirne Ülkü ocaklarında il başkan yardımcılığı görevini üstlendim.

MHP Kaynağını Türk İslam ülküsünden alarak, Türk milliyetçiliğine sıkı sıkıya sarılıp,Ülkesine ve milletine hizmet yolunda kendisine iktidar yolu açmayı hedef edinmişbirsiyasi harekettir.

Merkez ilçe teşkilatı Edirne’de bulunan 9 ilçe teşkilatımızın içinde en büyüğü olup, Edirne’nin siyasetinde önemli bir rol oynamaktadır. Son üç seçimden beri 2007 – 2014 dönemleri arasında MHP olarak, Edirne Merkez ilçede yükselen bir ivme yakalanmış olup, özellikle 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde halkın gönlünde yer etmiş, toplam 21 bin oyu miktarı ve % 19,5 luk il genel oy oranıyla çok önemli bir noktaya gelindiğinin bilincindeyiz.

Bu sebeple alacağımız sorumluluğun farkında olup ben ve yönetimim, lider, teşkilat ve doktrin vazgeçilmezleri üzerinde, işte, dilde ve fikirde birlik içinde mücadele ederek, 7 Haziran 2015 seçimlerine hazırlanıp, daha da büyük zaferlere koşacağız.

Hedefimiz Edirne Merkez İlçesinde Milliyetçi Hareket Partisini en az % 30 luk oy oranına oturtturmak, bu sayede kazanacağımız milletvekilleri ile Edirne’de daha güçlü siyaset yapma imkânını yakalamak olacaktır.

Bu yolda MHP ve ülkücü hareketin kurucusu cennet mekanbaşbuğ Alparslan Türkeş’in en çok önem verdiği ilkelerden biri olan Gönül seferberliği ilkesini yeniden ihya edeceğiz.

Yine başbuğumuzun “her şeye rağmen milliyetçiler birleşmelidir” talimatları doğrultusunda MHP ve milliyetçi ülkücü hareketin bütün mensuplarına partimizin kapılarını ve gönüllerimizi açık tutmaya devam edeceğiz.

Milliyetçi, Hareket Partisini genç, yaşlı, erkek, kadın toplumun bütün katmanlarının kendisini ifade edebileceği bir siyasi yapı haline getirip, Edirne’deki Milli iradeyi “milliyetçi iradeye” dönüştüreceğiz. Son yıllarda devam ettirdiğimiz üyelik seferberliğini dahada artırarak sadece merkez ilçemizde beş bin üye sayısına önümüzdeki dönem boyunca erişeceğiz. İşte o zaman inanıyoruz ki; “her yerde her zaman MHP hedefi bütün Edirne’de yaygınlaşacak ve partimiz i ilimizde hem yerel hem de genelde iktidar yapma arzumuz gerçekleşecektir.

Konuşmamı bitirmeden evvel bir konuya daha değinmeden geçmek istemiyorum MHP MERKEZ ilçe teşkilatında Edirne’deki tüm kongreler tarihine bakıldığında hiçbir kurultayda adamın delegeliği sistemi ile delege yapısı oluşturulmamıştır. Merkez ilçede geçmiş yıllarda ve bugünde daima partimiz menfaatine ve genel merkez lehine bir yapılanma oluşmuştur. Bugünde böyle olacaktır. Aksini ifade edenleri önce kendilerini sorgulamaya davet ediyorum.

Hatırlatmak isterim ki 2012 yılı kongre sürecinde adamın delegesi olmayan tek ilçe merkez ilçemizdi. Bizler dün ne söylüyorsak bugünde onun devamını söylüyoruz, “önce ülkem ve milletim sonra partimiz” menfaatine ne gerekiyorsa onun peşindeyiz, peşinde olmaya devam edeceğiz bunun içinde kararlı ve emin adımlarla yürüyoruz.

BU duygu ve düşüncelerle konuşmama son verirken Aramızda bulunan dava arkadaşlarımı ve siz değerli basınımız sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Çıktığımız bu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun.

Ne mutlu türküm diyene!…
Murat BAYRAKTAR
MHP Merkez İlçe Başkan Adayı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA