SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

MHP BEYENDİKTE BEGENİLİYOR

MHP BEYENDİKTE BEGENİLİYOR
Bu haber 18 Ocak 2014 - 20:30 'de eklendi ve 194 kez görüntülendi.

Tüm kamu oyunun bildiği üzere 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçim sürecinde oldukça hareketli ve bir o kadar da yoğun bir döneme girmiş bulunmaktayız. Memleketimizin her yerinde olduğu gibi Beyendik Beldemizde de halkımızı seçim heyecanı sarmış olduğunu şimdiden görmekteyiz. Beldemizde seçim dönemlerinin ne kadar çetin geçtiği yalnızca Beyendik halkı tarafından değil tüm bölge halkı tarafından bilinmektedir. Gerek Milliyetçi Hareket Partisi Beyendik Belde Teşkilatı olarak gerekse Belediye Başkan Adayı ve Meclis Üyesi Adayları olarak bu çetin sürece uzunca bir zamandır hazırlıklı olduğumuzu belirtmek isteriz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak amacımız    ‘‘Temiz Toplum, Temiz Siyaset ve Temiz Yönetim’’dir. Bugüne kadar bu amacımızdan bir an bile olsun ne ayrıldık ne de başka bir amacın peşinden koştuk. Çünkü bizler için her şeyden önce gelen bir şey var ki o da; Beyendik halkının huzur, güven ve mutluluğudur. Bu önceliğin yalnızce bizim önceliğimiz değil diğer parti ve adayların da önceliği olması en büyük arzumuzdur.

Ancak son günlerdeki siyasi gelişmelere baktığımızda diğer parti ve adayların önceliklerinin yalnızca seçim kazanmak olduğunu, başka hiçbir şeyin kendilerini ilgilendirmediğini açıkça görmekteyiz. ‘‘Kazanmak için her yol mübahtır’’ mantığıyla hareket etmek ne AKP’ye ne de CHP’ye yakışmıyor. Ayrıca son günlerde tüm kamuoyunun gözü önünde her iki adayın da birbirlerine karşı yapmış oldukları açıklamalardan da görünmektedir ki; yıllardan beridir alışılagelmiş siyasi anlayışı ısrarla devam ettirip ‘‘ Tencere dibin kara, senin ki benden kara’’ siyaseti yapmaktadırlar.

Hatırlayacağınız gibi AKP Adayı Sayın Nuran USLU ‘‘Gezen tilki yatan aslandan iyidir’’ diyerek kendisinin çalışmak yerine son 5 yıldır yalnızca gezdiğini açıkça dile getirmiştir. Bu söze karşılık CHP Adayı Sayın Muhammet ÖRNEK de ‘‘ Tilki çok gezdi artık yeter. Aslan ayağa kalktı, tilkilerin rahatlığı aslan ayağa kalkana kadardır.’’ Diyerek kendisini aslana AKP adayını da tilkiye benzetmiştir. Ardından Sayın USLU’ da CHP Adayı için ‘‘Sincap’’ benzetmesinde bulunarak, Beyendik halkının hiç de hoşuna gitmeyen bir şekilde Güzel Beyendiğimizi Hayvanat Bahçesine çevirdiler. Bununla da yetinmeyip son olarak Hayvan Barınaklarına bile seçmen yazdırma cüretinde bile bulunmuşlardır. Bütün bu açıklamalara bakacak olursak; bu iki aday arkadaşımızın da amacı Belediye Başkanı olup halka hizmet etmek mi? yoksa hayvanat bahçesine bekçi olmak mıdır? Anlayamadık.

Beyendikliler olarak tam sükunet içerisinde bir döneme girdik derken Önce CHP Adayı Sayın Muhammet ÖRNEK basından açıklama yaparak Beyendik’te oturmayan 64 kişiyi tespit ettiklerini belirtti. Ardından da AKP Adayı Sayın Nuran USLU açıklama yaparak kendilerinin de 73 kişi tespit ettiklerini belirtmiştir. Her iki aday da birbirlerini ispiyonlarcasına Beyendik’e taşıma oy getirdiklerini verdikleri beyanatlarla itiraf etmişlerdir. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak bütün bu gelişmeleri Gerçek Beyendiklilerle Birlikte dikkale takip etmekle birlikte İlçe Nüfus Müdürlüğü ve İlçe Seçim Kurulu yetkililerimizin bu konuyu T.C. yasaları çerçevesinde çözüme kavuşturacaklarından emin olduğumuzu belirtmek isteriz.

Her iki aday da Beyendiği önce Hayvanat Bahçesine, ardında Hollywood’a çevirmişlerdir. Buradan da açıkça anlaşılmaktadır ki AKP ve CHP Teşkilatları ve Adayları Beyendik’te mevcut durumdaki Aydoğan, Kemalpaşa, Yenimahalle ve Beykent Mahalleleri olmak üzere bu dört mahallemizde gerçek anlamda ikamet eden ve Gerçek Beyendiklilerin karşısına çıkmaya ve oy istemeye çekinmektedirler. Her iki aday da hedef saptırmak için arada bir birbirlerine çatarak gündem oluşturuyorlar. AKP adayının yakınları taşıma oyların ulaşım işini çözecek gibi ancak CHP adayının işi biraz zor gibi; 6-7 vilayetten gelecek seçmenin maliyeti hayli yüksek olacak…

Beyendik halkı yıllardır ANAP – CHP çekişmesinden sonra AKP – CHP çekişmelerinden bıktı. Yeni bir sayfa açmak istiyorlar artık. Beyendikli temiz siyaset gibi, temiz su içmek istiyor, temiz bir şekilde ulaşım istiyor. Temiz bir yönetim istiyor. O yüzden biz diyoruz ki; denenmemiş bir parti, tertemiz bir ekipten kurulmuş şeffaf bir belediyecilik anlayışı ile geliyoruz. Merkez sağın partisi MHP olmuştur. Genç kadrolarımızdaki heyecan ve azim Özal dönemindeki gibi samimi ve yürekten. O dönemi yaşayan ağabeylerimizden aldığımız destek bizleri daha da güçlendiriyor ve hep beraber emin adımlarla yürüyoruz.

Biz diyoruz ki; Bu kez Beyendik’te milliyetçi kadrolar iş başına gelecek. Zira başkan Nuran Uslu da 2009 seçimlerinde MHP’li arkadaşlarımızdan son kez destek isterken, “Gelecek sefer MHP’yi öne çıkaracağız” demişti.  Gerçi o sözünde durmasa bile seçmen duracak. Sağ seçmen artık “iktidar partisinden olsun” kandırmacasına inanmıyor. Gidin MHP’li Karpuzlu Beldesini görün, sonra da Beyendik’in haline bir bakın. İş bilenin, kılıç kuşananın. Biz hesabımızı bilerek önce borçlarımızı ödeyip sonra her işi kendi personelimizle yapacağız.

Çok çalışkan bir personelimiz var, arkadaşlarımızla ne parklar, ne kaldırımlar yaparız biz. Bizim dönemimizde personel maaşını her ayın 15’inde düzenli olarak alacak.

Özel halk otobüsleri işleyecek, ancak belediye olarak biz de Yenimuhacir gibi otobüs taşımacılığı yapacağız. Suyun tonunu da yüzde 50 indireceğiz. Halkımız batak suya 4,00 T.L. ödüyor. Dinlendirme havuzları kurup suyu dinlendirerek halkımıza temiz ve ucuz su içireceğiz. Devlette devamlılık esastır; nasıl ki ANAP’ın başladığı gölet CHP’li başkan döneminde tamamlandıysa madem AKP döneminde yatırım programına alındı Manda Dere Barajı da bizim dönemimizde tamamlanacak inşallah. Barajlarımızın birini içme suyuna birini de tarla sulamalarına ayırma düşüncesindeyiz.

Milliyetçi Hareket Partisi  Beyendik Belediye Başkan Adayı Murat DİNÇ olarak tüm adayları Aklı Selim davranmaya davet ediyorum. Kimse aklından şunu kesinlikle çıkarmasın ki seçim dönemleri gelip geçicidir. Sonuç ne olursa olsun, Beyendik’te 30 Mart 2014 günü Beyendik Kazanacak, Gerçek Beyendikliler Kazanacak. 30 Mart’tan sonra da Beyendik’te Gerçek Beyendikliler Yaşamaya Devam Edecektir.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA