SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

MHP BEYENDİK AÇIKLAMASI

MHP BEYENDİK AÇIKLAMASI
Bu haber 28 Nisan 2014 - 18:36 'de eklendi ve 163 kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Beyendik Belde Başkanı Remzi MERİÇ ve 30 Mart 2014’te yapılan Yerel Seçimlerde MHP Beyendik Belediye Başkan Adayı olan Mak. Yük. Müh. Murat DİNÇ yerel seçimler ve gündemdeki konular hakkında ortak bir basın toplantısı düzenledi.

MERİÇ : “30 Mart 2104 Yerel Seçimleri Beyendik Siyaseti ve MHP Adına Bir Milattır.”

Toplantıda ilk olarak söz alan MHP Beyendik Belde Başkanı Remzi MERİÇ sözlerine şöyle başladı: “30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde MHP olarak ilk defa aday çıkardık. Bu anlamda 45 yıldır belediye olan Beyendik’te bu yerel seçimler partimiz MHP ve Beyendik siyaseti adına bir milattır. Öncelikle MHP Beyendik Belde Başkanı olarak gerek şahsım gerekse teşkilatım adına bu seçim döneminde bizlere kucak açan, desteğini esirgemeyen, oy veren ve ya vermeyen tüm Beyendik halkına göstermiş oldukları teveccühten dolayı teşekkür ederim. Ayrıca seçim döneminde gecesini gündüzüne katarak çalışan, hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, partisinin ve davasının başarısından başka hiçbir şeyin kendisi için bir anlam ifade etmediğini dile getirip sandıklar açılana kadar partisinin ve adayının arkasında dimdik duran çok kıymetli dava arkadaşlarımın her birini tek tek tebrik ederim. Onlar hiçbir şahsi menfaat ve çıkar peşinde koşmadan, yalnız ve yalnızca MHP’nin başarısı için mücadele ederek gerçek milliyetçinin ve ülkücünün adresinin MHP olduğunu cümle aleme haykırmışlardır. Allah kendilerinden razı olsun” dedi.
Remzi MERİÇ sözlerinin devamında; “30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beyendik’e hizmet etme sevdası gereği genç yaşına rağmen siyasi cesaretini ortaya koyarak MHP’den Belediye Başkan Adayı olan Makine Yüksek Mühendisi Murat DİNÇ arkadaşıma ve Belediye Meclis Üyesi Adayı olan çok kıymetli arkadaşlarımın her birine partim ve şahsım adına teşekkürü bir biliyor ve kendilerini tebrik ediyorum” dedi.
MERİÇ sözlerini şu şekilde tamamladı: “ 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri geride kaldı. Bundan sonra önümüzde ilk olarak Cumhurbaşkanlığı ve ardından 2015 Genel Seçimleri var. Bizler partimiz ve davamızın başarısı için durmadan ve yılmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ayrıca bir takım kırgınları ve dargınlıkları da bir kenara bırakarak, MHP’ ye ve Ülkücü Harekete gönül vermiş herkesi tekrar MHP çatısı altında davamıza hizmet etmeye davet ediyorum. MHP’nin kapısı her zaman herkese açıktır. Son olarak da Beyendik’te tekrar Belediye Başkanı seçilen Sayın Nuran USLU’ ya ve Meclis Üyesi seçilen arkadaşlara hayırlı olsun diyor, kendilerine görevlerinde başarılar diliyorum.

DİNÇ : “Beyendik’e ve Beyendik Halkına Hizmet Etme Sevdamız Hiçbir Zaman Bitmeyecektir.”
Meriç’in ardından söz alan MHP Beyendik Belediye Başkan Adayı Makine Yüksek Mühendisi Murat DİNÇ; “30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinden çıkan sonucun Beyendik’e ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Sonuçta demokrasinin gereği olan sandıktan çıkan her türlü neticeye saygı duymak zorundayız. Genel Başkanımız Dr. Devlet BAHÇELİ’nin “Vatan sevgisi millete hizmet ile ölçülür. Bu sevginin en iyi gösterileceği zeminlerden birisi de hiç şüphesiz yerel yönetimlerdir” sözünden yola çıkarak, doğup büyüdüğümüz ve halen yaşadığımız Beyendik’imize hizmet etmek için Belediye Başkanlığına aday oldum. Bu dönem nasip kısmet değilmiş. Ancak sonuç ne olursa olsun Beyendik’e ve Beyendik halkına hizmet etme sevdamız hiçbir zaman bitmeyecektir” dedi.
DİNÇ, sözlerinin devamında; “ Bu seçim döneminde demokrasi çerçevesinde mücadele eden tek parti MHP’dir. Bizler seçimlerin her zaman demokrasi ve hukuk çerçevesinde, adil bir şekilde mücadele verilerek geçmesi gerektiği inancında olduk. Fakat hem AKP hem de CHP adayları ülke basınına bile konu olan sahte seçmen konusuyla Beyendik seçimlerine maalesef gölge düşürmüşlerdir. Sonrasında yaşanan süreci ise hep birlikte takip ettik. Sahte seçmen konusunda halen yargı süreci devam etmekte olup, bu süreci gerek partimizin gerekse şahsi avukatım aracılığı ile takip etmekteyiz. Bizler her şeye rağmen ülkemizde halen hukukun üstünlüğüne ve adaletin tecelli edeceğine inanıyoruz. Fakat bütün bu şikayet dilekçeleri, jandarma tutanakları ve savcılıktaki dosyaya rağmen sanki hiçbir şey olmamış gibi “Taşıma seçmen falan yok, bu insanların hepsi bizim insanımız” diye açıklama yapmak tek kelimeyle pişkinlikten başka bir şey değildir” dedi.

“İddialarımın her biri belgelerle ispatlıdır”
Seçim sürecinde öncelikle partimi ve şahsımı sonra da diğer adayları zora sokacak söylemlerden ve davranışlardan özellikle kaçınmaya çalıştım. Rakiplerim hakkındaki iddialarımın her biri belgelere dayalıdır. Belgesiz hiçbir suçlamada ve iddiada bulunmadım. Fakat Sayın Nuran USLU “MHP adayı evlere bildiri dağıttı. Düğün Salonunu 49 yıllığına kiraladı diye iftira attı” diye bir açıklamada bulundu. Şimdi Sayın Nuran USLU’ ya buradan sesleniyorum; Hodri Meydan diyorum. Benim “ Nuran USLU Düğün salonunu 49 yıllığına kiraya verdi” diye bildiri dağıttığımı ispatla senden ve tüm Beyendiklilerden herkesin huzurunda özür dileyeceğim. Ancak ispatlayamazsan sen benden ve Milliyetçi Hareket Partisi’nden özür dileyecek misin?

“Ankara’dan alamadığın paraların acısı vatandaşı icraya vererek mi çıkaracaksın?”

Sayın Nuran USLU seçim döneminde vatandaşın karşısına elle tutulur hiçbir projeyle çıkamamıştır. Tek dayanağı “Ben iktidar partisi adayıyım. Beni seçerseniz Ankara’dan hizmet gelir, seçmezseniz hizmet gelmez” gibi sığ bir söylemle seçim dönemini geçirmiştir. Ancak geçen hafta gittiği Ankara’da herhalde dayılarını ikna edemedi ve eli boş döndü. O da bunun acısını vatandaşın ekonomik sıkıntılardan dolayı ödeyemediği su ve emlak vergisi borçlarını avukata vererek çıkarmaya çalışıyor sanırım. Peki Sayın USLU! Aynı dirayeti Minibüs Hattı sahiplerinden 3 yıldır tahsil etmen gerektiği halde 3 yıldır bir türlü tahsil edemediğin aylık 250 T.L. lik aidat borçlarını tahsil etmede de gösterecek misin?

“Dost acı söyler. Bakan Müezzinoğlu daha da acı söyledi.”

Beldeye yapılacak olan hizmetlerin ve devlet desteklerinin projeden geçtiğini üzerine basa basa seçimlerde de anlatmaya çalıştık. Ancak Sayın USLU’ ya geçen hafta beldeyi ziyarete gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na siyasi Show yaparcasına iletmiş olduğu projesiz ve lakayıtça isteklerine Sayın Bakanımız son derece ciddi ve tam bir siyasetçi edasıyla cevabını vermiştir. Benim kendilerine naçizane tavsiyem; “sağlık ocağının kalorifer projesini hazırlatıp Bakan Bey’den bunun ödeneğini çıkartmasını istesin. Bu konuda da seçim döneminde vatandaşa vermiş olduğum sözü tutmak adına “ Gelsinler bu projeyi tek kuruş talep etmeden ve hiçbir karşılık beklemeden kendi ellerimle bizzat ben hazırlayacağım.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA