SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

MARİFETLİ HANIM ELLER PARA KAZANACAK

MARİFETLİ HANIM ELLER PARA KAZANACAK
Bu haber 20 Ocak 2018 - 12:13 'de eklendi ve 202 kez görüntülendi.

KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu,hazırladıkları proje ile kadınların üretime katılmasını sağlayacaklarını söyledi.

Helvacıoğlu, odada düzenlenen toplantıda kadın girişimciler ile birlikte bir proje hazırladıklarını  belirtti.

Helvacıoğlu sözlerine şöyle devam etti:”: “Kadın girişimcilerimizle beraber bir proje hazırlıyoruz. Odamız tarafından ABİGEM işbirliğiyle Marifetli Hanım Eller Kooperatifi adı altında oluşturulan bu proje; Keşan, İpsala ve Enez’i kapsayan bölgemizdeki 1000 kadınımızın üretime katılması amacıyla hayata geçirilecektir. Bu önemli proje ile yaşamın her alanında yanımızda olan kadınlarımızı üretime teşvik edeceğiz. Marifetli hanım eller projemiz ile kadınlarımız aile, bölge ve ülke ekonomisine de katkı sağlayacak. Gıda ve hizmet konusunda ürettikleri ev ve el ürünlerini satarak ekonomiye değer katacaklar. Kadın girişimcilerimiz bir araya gelerek bilgi ve deneyim alışverişinde bulunacak ve birbirlerini güçlendirmeleri sağlanacak. Üyeler, internet sitesi üzerinden de sipariş alıp satış yapabilecek. Kooperatif üyesi kadınlar, eğitimler sayesinde istedikleri alanlarda uzmanlaşma imkânı da bulacak. Sabit satış noktası ve satış TIR dorsesi marifeti ile kadınlarımız kooperatif kültürü kapsamında ürettikleri ev ve el ürünlerini pazarlayabilecekler. Hazırladığımız projeyi ab, kalkınma ajansı ve sınır ötesi gibi çağrıya çıkan hibe programlarına sunacağız. Kadına değer vermek sözle olmaz. Kadınlarımızı üretime sokabiliyorsak işte o zaman kadına değer vermiş oluruz.

Toplantıya Başkan Yardımcısı Mustafa İşçimen, Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Mutaf, Trakya Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) Genel Müdürü Fatih Yaldız ve Kadın girişimciler katıldı.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA