MALKARA’DA YOL YAPIM ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Güncel Haberler

 

Malkara’da ulaşım kalitesini artırmak ve vatandaşlarımıza daha konforlu ve sağlıklı bir ulaşım hizmeti vermek amacıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanı olan yollarda yol yapım çalışmalarına devam ediyor.

2021 yılı içerisinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın ilçemizde gerçekleştirdiği yol yapım çalışmaları kapsamında; Malkara, İshakça, Karaiğdemir, Evrenbey, Kırıkali, Yörük, İbribey Mahallesi güzergâhı ile Aksakal Mahallesi, Pirinççeşme Mahallesi ve Kurtuluş Caddesi’nde S.S.B(Betonla Sıkıştırılmış Yol) çalışmaları hızlı bir şekilde ilerliyor.

Ayrıca çalışma programı kapsamında, Karamurat, İbribey Mahallesi güzergâhı, Kozyörük, Güneşli, Bağpınarı ve Mestanlar Mahalleleri güzergâhı, Sağlamtaş, Kalaycı, Müstecep, Deliller ve Vakıfiğdemir Mahalleleri güzergâhı, Balabancık, Elmalı, Karacahalil Mahalleleri güzargâhı ve Ahmetpaşa, Yayla, Yaylagöne, Hemit, Kürtüllü, Şahin Mahallesi ayrımına kadar Sathi Kaplama yapılacaktır.

Hemşehrilerimize konforlu ve güvenli yollarda yolculuk imkânı sunmak için yol çalışmalarına devam ettiklerini belirten Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul:“Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz ilçemizde birçok noktada kırsal mahallelerimizin bağlantı yollarını yeniliyor. 2021 yatırım planı içerisinde olan yollarımızın bir kısmında çalışmalar tamamlandı. Tamamlanamayan yerlerde ise çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Yaz mevsimi sonuna kadar Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin yol yapım çalışmaları programında yer alan toplam 105 kilometrelik sathi kaplama ve S.S.B (Betonla Sıkıştırılmış Yol) çalışmaları tamamlanarak konforlu ve güvenli yolları hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız.

Bizlerin ve hemşehrilerimizin taleplerine karşılık vererek ilçemizdeki yolların yapılmasında emeği geçen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak’a teşekkür ediyorum. Yapılan çalışmalarla güzel İlçemiz modern görünümüne kavuşmaya devam edecek.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir