SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

MALKARA’DA YEREL ESNAF KORUNACAK

MALKARA’DA YEREL ESNAF KORUNACAK
Bu haber 01 Şubat 2017 - 13:42 'de eklendi ve 44 kez görüntülendi.

“YEREL ESNAFIMIZI KORUYARAK, YEREL KALKINMAYA DESTEK OLALIM” PROJESİ KAPSAMINDA ESNAFA EĞİTİM DÜZENLENDİ

Malkara Belediyesi, Malkara Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın birlikte düzenlediği “Yerel Esnafımızı Koruyarak, Yerel Kalkınmaya Destek Olalım” projesi kapsamında 31 Ocak 2017 Salı akşamı saat 19.30’da Malkara Kültür Sarayı’nda Malkara’da faaliyet gösteren esnaflarımıza eğitim düzenledi.

Düzenlenen eğitime; Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP İlçe Başkanı Hülya Ertan, Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ümran Bilgin, Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Erhan Bingül, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Nazif Balcı ve Malkara’da faaliyet gösteren esnaflar katıldı.

Programda konuşma yapan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Malkara Belediyesi, Malkara Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile birlikte Malkaralı hemşerilerimizin özellikle özel günde başlayarak Malkaralı esnafımızdan alışveriş yapmasını özendirecek bir etkinliğe başladık. İlk hafta 100 kişinin üzerinde projeye katılımcımız var. Amacımız özel günlerin hassasiyetini kullanarak, Malkaralı hemşerilerimizin Malkara’da ticaret yapan siz değerli esnafımızdan alışveriş yapma alışkanlığını güçlendirmek. Bunun için değişik kampanyalar uyguluyoruz. Bu başladığımız ilk proje. Hocamın ilk önce size satış teknikleri, vitrin dizaynları, iletişim ve müşteri ilişkileri konusunda bilgilendirmeleri olacak. Daha sonra kurumsallaşma eğitimleri ile bu program devam edecek. 7 Şubat’ta Cadde etkinliğimiz başlayacak. Cadde etkinliğimizin en güzel ve yoğun katılım olacağı gün 14 Şubat Sevgililer Günü olacak. Hemşerilerimizin Malkara’da kazandıkları paraları Malkara’da ki esnaflarımızda harcamaları, hem Malkaramızı hem de esnafımızı ekonomik olarak kuvvetlendirecektir. Esnafımız da ürün çeşitliliğini arttırarak hemşerilerimize daha iyi hizmet sunacaktır. Malkaralı tüm hemşerilerimizi 14 Şubat Sevgililer Günün de sevgililerine hediyelerini Malkaralı esnaftan almasını temenni ediyorum. Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum.”dedi.

Eğitmen Nurettin Kıvılcım tarafından esnaflarımıza Müşteri İletişimi, Vitrin Dizaynı, Pazarlama Teknikleri konularında bilgilendirmelerde bulundu.

Malkara’da faaliyet gösteren esnaf, böyle projeyi hazırlayarak kendilerine eğitim düzenleyen Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ümran Bilgin,

Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Erhan Bingül’e teşekkür ettiler.

Haber Kaynak: Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA