SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

MALKARA HÜSNİYE HANIM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ, ‘ BİR FİKRİM VAR’YARIŞMASINDA İDDİALI

MALKARA HÜSNİYE HANIM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ, ‘ BİR FİKRİM VAR’YARIŞMASINDA İDDİALI
Bu haber 16 Nisan 2019 - 23:54 'de eklendi ve 68 kez görüntülendi.

Milli Eğitim ve Trakya Kalkınma Ajansının birlikte hazırladığı “Bir Fikrim Var” projesinin üçüncü yılında Malkara Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri gerçekleştirdikleri projeleri ile oldukça iddialılar.

Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul yönetimi öğrencilerinin iddialı olduğu Otokontrollü Trafik Işıkları Projesi için öğrencilerinin 1 yıldır çalıştıklarını, araştırdıklarını, okuduklarını, sorguladıklarını belirterek “ Bir Fikrim Var “ yarışmasında Tekirdağ il genelinde ilk 8 e kaldık. Bundan sonrası final ve birincilik. Bizlerin hedefi de birincilik. Öğrencilerimize ve projemize güveniyoruz.” Dediler.

Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ‘ Bir Fikrim Var’ projesinde yarışacakları projeyi şu şekilde anlattılar.

“OTOKONTROLLÜ TRAFİK IŞIKLARI

Çeşitli nedenlerle tesis edilen trafik ışıklı kavşaklar pek çok pozitif etkilerinin yanında araçları durdurarak geciktirmek gibi negatif bir etkiye de sahiptir. Bu gecikmelerin minimize edilmesi şüphesiz sinyal zamanlamasının doğru hesaplanmasına bağlıdır.

Başarıyla tamamladığımız bu çalışmada dört yol kavşağındaki her bir yöndeki araç sayıları baz alınarak otokontrollü trafik ışıkları sinyalizasyon sistemi oluşturulmuştur. Sensörlerden gelen veriler ile araçları saydırdığımız bu sistem PIC (mikrodenetleyici) vasıtasıyla değerlendirilip, trafik yoğunluğunun çok olduğu bölgeyi rahatlatarak, kavşağın daha verimli kullanılması için modellenmiştir.

Çalışmamızda kavşakta oluşacak bazı sorunlara çözüm üretilmesi dolayısıyla gereksiz zaman ve maddi kayıpların önüne geçilmesi amaçlanmıştır. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik sıkışıklığının sosyal yaşama olumsuz etkisi en aza inecek, insanların stresten uzak, huzurlu bir şekilde yolculuk etmeleri sağlanacaktır.”

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA