SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Lüleburgaz’da Finansal Okuryazarlık Eğitimi gerçekleşecek!

Lüleburgaz’da Finansal Okuryazarlık Eğitimi gerçekleşecek!
Bu haber 21 Kasım 2022 - 17:02 'de eklendi ve 206 kez görüntülendi.

Lüleburgaz İnovasyon Merkezi’nde (LİMER) 27 Kasım Pazar günü “Bireyler İçin Finansal Okuryazarlık” eğitimi gerçekleştirilecek. 40 kişilik kontenjanla sınırlı olacak etkinliğe katılmak isteyen 17 yaş üzerindeki bireyler, Lüleburgaz Belediyesi kurumsal internet sitesindeki linkten çevrim içi başvuru yapabilecek. 

Lüleburgaz Belediyesi’nin Habitat Derneği iş birliğiyle “Paramı Yönetebiliyorum” projesi çerçevesinde düzenlediği “Finansal Okuryazarlık Eğitimi” tüm hızıyla devam ediyor. Bu doğrultuda 27 Kasım Pazar günü Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde bulunan LİMER’de atölye çalışması gerçekleştirilecek. Atölyeye katılmak isteyen 17 yaş üzerindeki her birey Lüleburgaz Belediyesi kurumsal internet sitesinde yer alan başvuru linkinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Proje hakkında

Çocukların, gençlerin, yetişkinlerin, emeklilerin, genç girişimcilerin, çiftçilerin, mavi yaka çalışanların ve kadın kooperatiflerinin sağlıklı bir finansal gelecek oluşturabilmeleri konusunda onları bilinçlendirerek, sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmalarını hedefleyen Paramı Yönetebiliyorum Projesi; Türkiye’de ilk kez finansal bilinç alanında kamu, özel sektör ve sivil toplumu bir araya getirdi. Proje; Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Habitat Derneği ve Visa Türkiye ortaklığında, 30 üye banka ve e-para kuruluşunun desteğiyle geliştirilerek, 2009 yılının Aralık ayında hayata geçirildi. Paramı Yönetebiliyorum Projesi, Türkiye’de yaşayan çocuklar, gençler, yetişkinler, emekliler, genç girişimciler, çiftçiler, mavi yaka çalışanlar ve kadın kooperatifleri için; mali kaynakların doğru planlanması ve yönetimini, kayıt dışı ekonomi ile mücadele konularında bilgi sahibi olunmasını, başta dijital araçlar olmak üzere tüm finans hizmetlerinin ve araçlarının doğru, güvenli kullanım farkındalığını hedefleyen proje ve/veya kampanya geliştirir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA