SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Lüleburgaz Belediyesi 80 bin liralık durağı 11 bin liraya imal ediyor

Lüleburgaz Belediyesi 80 bin liralık durağı 11 bin liraya imal ediyor
Bu haber 07 Şubat 2022 - 23:40 'de eklendi ve 163 kez görüntülendi.

“Lüleburgaz’da imal edilecek duraklardan 700 bin liraya yakın tasarruf”

Türkiye’de son aylarda yaşanan kur dalgalanmaları sonucu yaşanan fiyatlardaki aşırı artışlar karşısında Lüleburgaz Belediyesi bekleme durakları imal edecek. Belediyeye ait Destek Hizmetleri Şantiyesi’nde üretilecek ve kentin çeşitli noktalarına yerleştirilecek duraklarla 700 bin liraya yakın tasarruf sağlanmış olunacak.

Lüleburgaz Belediyesi ekonomide yaşanan buhran sonucunda hammadde ve mamul maddelerde oluşan yüksek fiyat artışları nedeniyle kentin birçok noktasına yerleştirmeyi planladığı bekleme duraklarını kendi imal edecek. İlk denemesinin Destek Hizmetleri Şantiyesi’nde yapıldığı bekleme durağı yetkililerden tam not aldı.

Yaklaşık 8’de 1 fiyata mal olacak 

Belediyenin tamamen kendi imkanlarıyla üreteceği bekleme duraklarının tanesi kur dalgalanmaları ve demir-çelik fiyatlarında yaşanan yüksek artış nedeniyle piyasada 40 ile 80 bin TL arasında değişiyor. Bu nedenle Lüleburgaz Belediyesi çok daha ekonomik koşullarda tanesi yaklaşık 11 bin TL’ye mal olması planlanan bekleme duraklarını imal etmeye başlıyor. İlk prototipi başarılı olan bekleme durakları kentin ihtiyaç duyulan birçok noktasında yer alacak.

“Tamamen kendi imkanlarımızla üretiyoruz” 

Öte yandan Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli de Destek Hizmetleri Şantiyesi’nde üretilecek bekleme duraklarından ilkini kontrol etti. Durak hakkında teknik ekipten bilgi alan Başkan Gerenli, bekleme duraklarının tamamen Lüleburgaz Belediyesi imkanlarıyla üretildiğini vurgulayarak, “Tamamen kendi imkanlarımızla çok daha ekonomik şartlarda imal etmeye başladığımız bekleme duraklarımızı kontrol ettik. Yakın zamanda duraklarımız kentimizin birçok noktasında halkımızın kullanımına sunulacak” diye konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA