SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Lale ve Gül Konulu Sergi Türk İslam Eserleri Müzesinde Açıldı

Lale ve Gül Konulu Sergi Türk İslam Eserleri Müzesinde Açıldı
Bu haber 15 Nisan 2015 - 18:54 'de eklendi ve 87 kez görüntülendi.

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Edirne Valiliği, İl Müftülüğü, Trakya Üniversitesi ve Müze Müdürlüğü tarafından organize edilen “Lale ve Gül” konulu sergi Vali Dursun Ali Şahin tarafından açıldı.
Türk İslam Eserleri Müzesinde açılan ve Trakya Üniversitesi Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan “Lale ve Gül” konulu sergi açıldı. Serginin açılışında bir konuşma yapan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, “Bu hafta iki güzel etkinliği kutluyoruz. Birisi 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum haftası diğeri Turizm haftası. Burada Kutlu doğum haftası etkinlikleri çerçevesinde hazırlanan “Lale ve Gül” konulu sergiyi açıyoruz. Lale ve Gülün İslam tarihinde çok önemli yerleri var. Gül, aşkı, muhabbeti ve Sevgili Peygamberimizi temsil eder. Bu serginin açılmasında emeği geçen herkesi canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.
Vali Şahin serginin açılışının ardından İl Müftülüğü tarafından Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğine katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA