SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

“Kuşaklar Kütüphanede Buluştuyor” Projesi gerçekleşiyor

“Kuşaklar Kütüphanede Buluştuyor” Projesi gerçekleşiyor
Bu haber 21 Aralık 2021 - 19:21 'de eklendi ve 128 kez görüntülendi.

Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile “Kuşaklar Kütüphanede Buluşuyor” projesi 21 Aralık 2021 Salı günü Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans ve Tiyatro Salonu içinde bulunan Hüseyin Nihal Atsız Kütüphanesi’nde gerçekleşiyor.

Okul Öncesini Güçlendirme Projesi” kapsamında ilçemiz resmi- özel tüm okul öncesi öğrencilerinin erken yaşta kütüphane ile tanışması, öğrencilere kitap sevgisinin aşılanması ve eğitimde Milli Değerler ön planda tutularak, Tarihimizin Önemli Kişileri Tanıtma Projesi kapsamında saat 10.30’da başlayan etkinliğe, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz ile öğrenciler katıldı.

Kütüphanede kitap ile buluşan öğrencilere daha sonra Masal anlatımı gerçekleştirildi.

Buradan Tiyatro Salonu’na geçen öğrencilere drama, tiyatro etkinlikleri, meslek tanıtımları, Hacivat- Karagöz, Keloğlan – Nasreddin Hoca, animasyon ve müzik gösterileri gerçekleştirildi.

Programın sonunda ; Mustafa Kemal Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Mimar Sinan, Barbaros Hayrettin Paşa, Mevlana, Mehmet Akif Ersoy, Alparslan, Kanuni Sultan Süleyman, Nasreddin Hoca, Ahmet Yesevi, Ertuğrul Gazi, Evliya Çelebi ve Yunus Emre gibi Türk Büyükleri çeşitli sunumlarla öğrencilere anlatılarak tanıtıldı.

Proje çerçevesinde Keşan’daki tüm okul öğrencileri için bu projenin uygulanacağı açıklandı.

Projede öğrencilerin hem eğlenmesi hem de bilgi sahibi olmalarının amaçlandığı belirtildi.

Öğrenciler bu proje nedeniyle hem Keşan Belediyesi’ne hem de Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA