Keşan Haber
reklam

KÜLTÜREL ETKİNLİKLER SAHİLLERE ….

KÜLTÜREL ETKİNLİKLER SAHİLLERE ….
Bu haber 19 Temmuz 2017 - 19:28 'de eklendi ve 5 views kez görüntülendi.
reklam

 

Kültürel, sportif ve sanatsal etkinliklere büyük önem veren, kış döneminde ilçede sahnelenen oyunlarla, ilçede yaşayan vatandaşlarına bu dönemi adeta uzun süreli tiyatro festivali gibi geçirten Keşan Belediyesi, yaz döneminde de mücavir alanlarda yapılacak gösterilerle bu kez de sahillerde yaşayan tatilcilere eşsiz bir kültürel birikim vaad ediyor.

Mücavir alanlara hizmetin sadece güzel bir sahil şeridi ve temiz bir ortam yaratmakla olmayacağı bilinciyle hareket eden Keşan Belediyesi, vatandaşların bireysel kültür hazinesine katkı sağlamak için 22 Temmuz 2017 Cumartesi günü Erikli Sahili Belediye Çay Bahçesi’nde Kulis Sanat Tiyatrosu’nun ülkenin kurtarıcısı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, eşsiz lider özelliğinden yola çıkarak hazırladığı ve içinde Şair ve Yazar Nazım Hikmet Ran’ın şiirlerinin de yer aldığı, “Bir adam, Sayısız Kahraman ve bir ülke” sloganıyla izleyicinin beğenisine sunulan “Kurtuluş” adlı müzikli dinletiyi sanatseverlerle buluşturacak. Etkinlik saat 21.00’de başlayacak.

Keşan Belediyesi, kültür etkinlikleri kapsamında 23 Temmuz 2017 Pazar akşamı ise Yayla Sahili’nde Yayla Park yanında yine Kulis Sanat Tiyatrosu’nun “Aşk Bir Şey Değildir” adlı tiyatro oyununu izleyenlerle buluşturacak.

Şahin Örgel’in yazdığı, Sinan Pekinton’un yönettiği tek perdelik komedi türü oyunda çapkınlıkta sınır tanımayan Tekin’in, eşi Nihal’e yakalanması, evden kovulduğu için valizini toplamayı çeşitli bahanelerle geciktirmesi, çiftin birbirine karşı kıskançlıkları ve tüm bu olumsuzluklara rağmen birbirlerini çok sevmelerinin mizahi dille anlatıldığı oyun da saat 21.00’de başlayacak.

Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, etkinliklere; Keşan ve bölge halkı ile tatilini Saros Körfezi’nde geçiren tüm yazlıkçı misafirleri beklediklerini dile getirdi.

Etiketler :
reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER