SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Küçükyoncalı Keşkek Şenliği şölene dönüştü

Küçükyoncalı Keşkek Şenliği şölene dönüştü
Bu haber 18 Eylül 2023 - 12:48 'de eklendi ve 49 kez görüntülendi.

Küçükyoncalı Dokuyan Eller ekibindeki kadınlar ve Saray Belediyesi’nin iş birliğiyle düzenlenen 6. Keşkek Şenliği, Küçükyoncalı ’da 17 Eylül Pazar günü gerçekleştirildi. Küçükyoncalı’nın geleneksel çıkrancık oyunu, yöresel ürünlerin sergilendiği stantlar, Tekirdağ Büyükşehir Bandosu, dans gösterileri, Gökhan Meneşe ve Sevtuğ konserleri ile Keşkek Şenliği adeta şölene dönüştü.

VATANDAŞLARA 20 KAZAN KEŞKEK İKRAM EDİLDİ Saat 12.00’da başlayan şenlikte unutulmaya yüz tutmuş geleneksek çıkrancık oyunu izleyenlere keyifli anlar yaşattı. El emeği göz emeği nuru ürünlerin sergilendiği, geleneksel lezzetlerin satıldığı stantlar yoğun ilgi görürken, 20 kazan keşkek vatandaşlara dağıtıldı. Geleneksel lezzet keşkeğe yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, keşkek stantları önünde kuyruk oluşturdu. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bandosu, vals, baçata ve zeybek gösterileri izleyenlerden büyük alkış aldı. BAŞKAN ERKİŞ: “KÜÇÜKYONCALI EĞİTİMDEKİ SAYGIN YERİNİ MUHAFAZA EDECEKTİR” Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını Küçükyoncalı Mahalle Muhtarı İrfan Gündüz yaptı. Gündüz’den sonra katılımcıları tek tek selamlayarak konuşmasına başlayan Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Her birimizi Küçükyoncalılı kılan, her birimizi o mübarek, o karın doyuran, hem protein ihtiyacını hem de karbonhidrat ihtiyacını karşılamakla yıllarca meşruiyet kazanmış ve bugün nerdeyse coğrafi işaret almak üzere bulunduğumuz Küçükyoncalı Keşkeği, her şeyden evvel ruhumuzu, gönlümüzü doyuran bir geleneğin yaşatılmasında vesile olmuştur. Bugün bütün meseleler her birimizi eşi düzeyde ilgilendirmektedir.

Okuma yazma oranının, eğitim oranının en yüksek olduğu Küçükyoncalı’da bugün okulumuz yoksa, bugün sularımızda sıkıntı varsa oraya Büyükşehir karışıyor, burası milli eğitimin diyemeyiz. Her şeyden evvel hepimiz eşit düzeyde sorumluyuz. Hele hele bizler bütün bu meselelerden sorumluyuz. Üstesinden gelmek için de elimizden geleni yapmakla mükellefiz. Hiçbir mazereti yoktur bunun. Değil mi ki savaşın ortasında Maarif Kongresi’ni ertelemeyen bir liderin kurduğu ülkenin evlatlarıyız. Hiçbir biçimde eğitimle ilgili meseleyi başka meselelerin arkasında tutamayız. Küçükyoncalı, eğitimdeki saygın yerini muhafaza ettirecektir ve bunun güçlü namzetleri burada kendi okullarında yetişecektir. YONTAR VE HAMŞİOĞLU TEKİRDAĞ’DAKİ OKUL SORUNUNA VURGU YAPTI Başkan Erkiş’in ardından Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar ve İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Selcan Hamşioğlu da birer konuşma yaparak Tekirdağ’daki okul sorununa vurgu yaptı. BÜYÜK ALKIŞ ALDI Konuşmaların ardından Keşkek Şenliği, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bando gösterisi, vals, baçata ve zeybek dans performansıyla devam etti. İzleyenlerden tam not alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bandosu ve dans gösterileri büyük alkış aldı. Konuşmaların ardından keşkek şenliğinde emeği geçenlere ve 6. Atatürk Koşusu’nda dereceye giren sporculara plaket takdim edildi.

KÜÇÜKYONCALI’YA UNUTULMAZ BİR AKŞAM YAŞATTILAR Keşkek Şenliği programı Gökhan Meneşe ve Sevtuğ konseri ile devam etti. 6. Küçükyoncalı Keşkek Şenliği’nde Küçükyoncalılı vatandaşlarla birlikte birbirinden güzel şarkılar seslendiren Gökhan Meneşe ve Sevtuğ dinleyicilere muhteşem bir akşam yaşattı. Küçükyoncalı halkından tam not alan Gökhan Meneşe ve Sevtuğ izleyenlerden büyük alkış aldı. EMEĞİ GEÇENLERE PLAKET TAKDİM EDİLDİ Program sonunda Saray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Arif Naci Öngören, Küçükyoncalı Keşkek Şenliği’nde büyük emek veren Dokuyan Eller ekibindeki kadınlara teşekkür ederek plaket verdi. Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş de Gökhan Meneşe, Küçükyoncalı Muhtarı İrfan Gündüz ve Sevtuğ’a teşekkürlerini sunarak plaket takdim etti. KATILIM YOĞUN OLDU 6. Küçükyoncalı Keşkek Şenliği’ne Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mestan Özcan, İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Selcan Hamşioğlu, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Cumhuriyet Halk Partisi Saray İlçe Başkanı Erol Gürler ve Yönetimi, Ak Parti Saray İlçe Başkanı Ertan İnanç ve Yönetimi, İYİ Parti Saray İlçe Başkanı Murat Öztürk, Saadet Partisi Saray İlçe Başkanı Şaban Mısırlı, CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Kazım Doğaç, Saray Belediye Başkan Yardımcısı Fuat Ünal, Saray Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları, siyasi parti ve STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA