SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

KTSO^dan Saros Taksi Durağına Ziyaret

KTSO^dan Saros Taksi Durağına Ziyaret
Bu haber 16 Mart 2021 - 16:35 'de eklendi ve 41 kez görüntülendi.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yöneticileri Saros Taksi Durağına geçmiş olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Keşan’da faaliyet gösteren Saros Taksi Durağının bazı çalışanlarının koronavirüs testinin pozitif çıkması ve temaslıların bulunması üzerine İlçe Hıfzıssıhha Kurulu durağın faaliyetine 10 gün ara vermişti. Pozitif vakaların iyileşmesi ve karantina sürelerinin dolması üzerine 30 taksici geçtiğimiz gün iş başı yaptı.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Meclis Başkan Yardımcısı Cahit Mercan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Arıkan, Halkla İlişkiler ve AB Projeleri Sorumlusu Seda Havale taksi durağına geçmiş olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Arıkan burada yaptığı açıklamada; koronavirüs tedbirleri kapsamında tekrar faaliyetlerine başlayan Oda Üyesi Saros Taksi’ye ve çalışanlarına geçmiş olsun dileyerek: “Keşan TSO olarak pandemi döneminde bütün üyelerimize destek vermeye devam ediyor, yaşadığı sıkıntıları çözmek için çalışıyoruz. Bu sıkıntılı süreci hep beraber atlatacağımıza inanıyorum. Saros Taksi şoförlerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.” Dedi.

Saros Taksi Durak Başkanı ve taksi şoförü Osman Dinç, Keşan TSO yöneticilerine ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getirerek “Bu zorlu süreçte her zaman yanımızda olan Keşan TSO yönetimine teşekkür ederiz. Faaliyetlerimize araçlarımızı dezenfekte ederek başladık. Bütün sürücülerimiz hijyen kurallarına uyarak işlerine devam ediyor. Araçlarımız her gün düzenli olarak dezenfekte ediliyor ve her müşteri servisi bittikten sonra yeni müşteri alınmadan önce tekrar dezenfekte işlemi oluyor. Tedbirleri elden bırakmıyoruz. Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla taksilerimizi kullanabilir.” Şeklinde konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır: 1 Ağustos’tan itibaren zorunlu e-ihale dönemine giriliyor Keşan Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır, yaptığı bilgilendirmede; kamu alımlarında rekabet ve saydamlığı artıran e-ihale yönteminin, 1 Ağustos 2022’den itibaren kademeli olarak zorunlu hale geleceğini kaydetti. Bayır, e-ihale yönteminin kullanılmaya başlanmasıyla, kamu alımlarında rekabet ve saydamlığın daha da artığına işaret ederek, elektronik ihale ile işlemlerin daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde yürütüldüğünü, tasarruf oranının da bu sayede arttığını bildirdi. Aytuğ Bayır, e-ihale yöntemiyle bürokrasinin azaltılmasına da katkı sağlandığına vurgu yaparak, e-ihalede ilgililerin kamu alım sürecine katılımının da kolaylaştığını, ihale sürecinin gizlilik ve güvenilirlik ilkeleri temelinde yapılmasının ön plana çıktığını dile getirdi. Bayır, “18 Mayıs 2022 tarih ve 31839 Sayılı Resmi Gazete’de Yayımlanan Elektronik İhale Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin EK Madde 2.2. <Açık ihale usulü ile gerçekleştirilen ve yaklaşık maliyeti 4734 Sayılı Kanun’un 8. maddesinde öngörülen eşik değerin yarısına kadar olan ihalelerden 1/8/2022 tarihi veya sonrasında ilan edilenlerin uygulama yönetmeliklerinin elektronik ihale başlıklı maddelerine göre yapılması zorunludur.> hükmü uyarınca 01.08.2022 tarihinden itibaren anılan madde hükmü kapsamındaki ihaleler artık elektronik ortamda e-ihale olarak gerçekleştirilecektir. 2020 yılında pandemi döneminde Covid-19 tedbirleri kapsamında ihalelerimizi e-ihale olarak gerçekleştirdiğimizden, idaremiz halihazırdaki mevzuat değişikliğine daha önceki e-ihale bilgi ve deneyimlerinden ötürü çabuk adapte olacaktır. e-ihalelerde istekliler tekliflerini elektronik ortamda sunuyor, tüm ihale süreci elektronik ortamda gerçekleştiğinden hem idare hem de istekliler açısından önemli ölçüde tasarruf sağlanıyor. Kamu İhale Kurumu verilerine göre e-ihale yöntemiyle sağlanan tasarruf 2 Milyar TL olarak belirtilmektedir. Tüm firmaların bilgi sahibi olması amacıyla hazırlanmış olan Elektronik ihale kullanım kılavuzuna https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/YardimEkran/EBeyan/default.aspx?kType=istekli adresinden erişilebilir.” dedi.
Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır: 1 Ağustos’tan itibaren zorunlu e-ihale dönemine giriliyor Keşan Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır, yaptığı bilgilendirmede; kamu alımlarında rekabet ve saydamlığı artıran e-ihale yönteminin, 1 Ağustos 2022’den itibaren kademeli olarak zorunlu hale geleceğini kaydetti. Bayır, e-ihale yönteminin kullanılmaya başlanmasıyla, kamu alımlarında rekabet ve saydamlığın daha da artığına işaret ederek, elektronik ihale ile işlemlerin daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde yürütüldüğünü, tasarruf oranının da bu sayede arttığını bildirdi. Aytuğ Bayır, e-ihale yöntemiyle bürokrasinin azaltılmasına da katkı sağlandığına vurgu yaparak, e-ihalede ilgililerin kamu alım sürecine katılımının da kolaylaştığını, ihale sürecinin gizlilik ve güvenilirlik ilkeleri temelinde yapılmasının ön plana çıktığını dile getirdi. Bayır, “18 Mayıs 2022 tarih ve 31839 Sayılı Resmi Gazete’de Yayımlanan Elektronik İhale Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin EK Madde 2.2. hükmü uyarınca 01.08.2022 tarihinden itibaren anılan madde hükmü kapsamındaki ihaleler artık elektronik ortamda e-ihale olarak gerçekleştirilecektir. 2020 yılında pandemi döneminde Covid-19 tedbirleri kapsamında ihalelerimizi e-ihale olarak gerçekleştirdiğimizden, idaremiz halihazırdaki mevzuat değişikliğine daha önceki e-ihale bilgi ve deneyimlerinden ötürü çabuk adapte olacaktır. e-ihalelerde istekliler tekliflerini elektronik ortamda sunuyor, tüm ihale süreci elektronik ortamda gerçekleştiğinden hem idare hem de istekliler açısından önemli ölçüde tasarruf sağlanıyor. Kamu İhale Kurumu verilerine göre e-ihale yöntemiyle sağlanan tasarruf 2 Milyar TL olarak belirtilmektedir. Tüm firmaların bilgi sahibi olması amacıyla hazırlanmış olan Elektronik ihale kullanım kılavuzuna https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/YardimEkran/EBeyan/default.aspx?kType=istekli adresinden erişilebilir.” dedi.
SON DAKİKA