SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

KTSO’dan Sanayicilere Dijital Destek

KTSO’dan Sanayicilere Dijital Destek
Bu haber 12 Temmuz 2019 - 13:00 'de eklendi ve 168 kez görüntülendi.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ve Edirne Ticaret Müdürlüğü işbirliğiyle üyelerimiz  ve  bölge esnafımızı destekleyici projeler hakkında istişareler yapıldı.

İsmail Şapçı; Öncelikli olarak kesansanayirehberi.com’ daki üyelerimizin yabancı dil desteği ile ilgili projemizde ilk adımın atıldığını kaydederek şunları kaydetti.

“Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ile S.S. Keşan Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi iş birliği ile kesansanayirehberi.com bu kapsamda tatilcilerimizin ve Keşan halkının ihtiyaçlarını karşılayacağı firmalarına kolaylıkla ulaşmasını ve sanayideki iş gücünün arttırılması hedeflenmektedir. Yürüttüğümüz bu hizmet projesine kayıt yapan her işletmenin ücretinin yarısı Keşan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından karşılanmaktadır. Keşan sanayide bulunan bir işletmenin bu sayede becerileri, hizmet alanları ve kolay bulunabilirliği açısından dijital platformun avantajlarından yararlanabileceklerdir.”

Oda üyelerimize yabancı dil destekli fiyat tarifesi için şunları dile getirdi;

Şapçı; “Bölgemizin sınıra olan yakınlığı Yunanistan ve Bulgaristan’ın bölge ekonomimizde etkisi büyük orandadır. Bölgemize gelen turistlerimiz için yabancı dil ücret tarifesi projesine İl Ticaret Müdürümüz Mahmut Altun’dan tam destek aldık. İlgili Oda üyelerimiz ziyaret edilerek hizmet kalemlerinin yabancı dile çevrilip, Ticaret İl Müdürlüğü tarafından tarife hazırlanması sağlanacak ve hazırlanan tarifeler yabancı konuklarımıza hizmet vermek amacıyla iş yerlerine asılacaktır.”

Gelen turistlerimizin ve esnafımızın iletişimlerini kolay hale getirebilmeleri için Oda Üyelerimize ve üye  çalışanlarına yönelik Odamızda yapılan  günlük yunanca dil kursuna katılım sağlamalarını faydalı olacağını düşünüyorum.” dedi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA