SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

KTSO yurt dışı çıkış harcından muaf tutulmalarını istedi…

KTSO yurt dışı çıkış harcından muaf tutulmalarını istedi…
Bu haber 14 Nisan 2022 - 23:31 'de eklendi ve 476 kez görüntülendi.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yunanistan’a ihracat yapan üyelerinin  yurt dışı çıkış harcından muaf tutulmalarını istedi.

18 Mart 2022 tarihli 31782 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan ve yürürlüğe giren Yurt Dışına Çıkış Harcı fiyatının yeniden düzenlemesi ile ilgili Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’na iletilmesi hususunda talepte bulunan KTSO yönetimi,yurt dışına çıkış harcı fiyatlarının artması ile birlikte bölgede mobilya, perde, beyaz eşya, mağazacılık vb. sektörlerde, faaliyet gösteren üyelerinin, yurt dışına çıkarken ödedikleri harcın. ihracat yapan işletmeleri olumsuz etkilediği, üyelerinin işleri gereği ölçü almak, deneme yapmak ve yerinde uygulama örneği göstermek için günlük olarak sürekli giriş – çıkış yaptıklarını dolayısı ile bölgesel ihracatta azalmalar meydana geldiği,bu harçların yeniden düzenlenerek sınır bölgesinde faaliyet gösteren üyelerinin muaf tutulması yönünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdinde  girişimlerde bulundu.

Meclis Başkanı Özkaya: “Artan harç maliyetleri yüzünden üyelerimiz olumsuz etkilenmektedir.”

Keşan TSO Meclis Başkanı Orkun Özkaya tarafından  konu ile yapılan açıklamada: “ Günümüz ekonomisinde hali hazırda zaten ticaret alanlarında daralmalar meydana geldiği gibi yurt dışına ihracat yapacak olan üyelerimizin artan harç maliyetleri yüzünden ticaretleri olumsuz etkilenmekte ve ihracatlarında azalmalar meydana gelmektedir. Örnek verebilecek olursak mobilya, perde, beyaz eşya, mağazacılık vb. sektörlerde, faaliyet gösteren üyelerimiz işleri gereği ölçü vb. durumlar için sürekli yurt dışına giriş-çıkış yapmaktadır. Dolayısı ile harç maliyetlerinin yüksek olmasından kaynaklı mağduriyetler yaşanmaktadır. Sınır ilimiz Edirne genelinde faaliyet gösteren Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin, bölgesel ticaretine destek olmak adına, yurt dışına çıkış harçlarının yeniden düzenlenerek Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin muaf tutulması için,  Keşan TSO olarak bağlı olduğumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’mize,  T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’mıza yaşanan mağduriyetin iletilmesi hususunda talepte bulunduk.  İnşallah kısa sürede başvurumuzun olumlu sonuçlarının yansımasını bekliyoruz. Konu ile ilgili takiplerimize devam edeceğiz.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA