SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

 KTSO Öncülüğünde Kırsal Kalkınmaya Tam Deste

 KTSO Öncülüğünde Kırsal Kalkınmaya Tam Deste
Bu haber 09 Şubat 2021 - 22:59 'de eklendi ve 158 kez görüntülendi.

Keşan TSO Akreditasyon Sorumlusu Kadir Can TUNÇ “Kırsal Kalkınma Destekleri için Proje Hazırlama ve Danışmanlık Faaliyetleri” hakkında bilgi verdi.

TUNÇ: “Kırsal Kalkınma Desteklerinde Keşan TSO öncülüğünde bir ilki daha hayata geçirdik. Her yıl düzenli olarak Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından belli süreli olarak açıklanan “Kırsal Kalkınma Ekonomi ve Altyapı Yatırım Desteklemeleri” için Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde Odamız Üyelerimize ve girişimcilerimize “Proje Hazırlamak ve Danışmanlık” konularında ücretsiz olarak teknik hizmet desteği sağlıyoruz. Odamız öncülüğünde, Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Edirne Odalar ve Borsaların katılımı ile Kırsal Kalkınma Destekleri hakkında online olarak bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdik. Ardından Edirne’deki tüm Odalar ve Borsalar da Odamız Üyelerimize ve girişimcilerimize birebir Danışmanlıklar için çalışma takvimi belirledik. 9 Şubat Salı günü itibariyle Odamızda, 10 Şubat Çarşamba günü Keşan TB ve İpsala TB devamında ise Uzunköprü ve Edirne Merkezde olmak üzere Şubat ayı sonuna kadar birebir Danışmanlık teknik hizmetini ücretsiz olarak sağlayacağız.”

Başvuru yapılan Kırsal Kalkınma Desteklerinde %95 olarak en önemli sorun Proje Hazırlama konusudur. TUNÇ: “Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiğimiz Ankara Programımız kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Destekler Daire Başkanı Ali ELÇİN’i ziyaretimiz sırasında görüşülen Kırsal Kalkınma Destekleri başvurularında %95 olarak en önemli sorunun Proje Hazırlama konusunda olduğu belirtilmiştir. Bu kapsamda bizlerde Odamız olarak bu desteklerden bölgemizi daha fazla yararlandırmak için Trakya Kalkınma Ajansımız ile işbirliği çalışmalarımızı hızlandırdık ve Odamız Üyelerimize ve girişimcilerimiz ücretsiz olarak “Proje Hazırlamak ve Danışmanlık” konularında teknik hizmet desteği sağlıyoruz. Bitkisel ürünlerin işlenmesinden, hayvansal yetiştiriciliğe, su ürünlerinden, süt ürünlerinin depolanmasına kadar çok geniş sektöre ve çalışma alanına sahip bu Kırsal Kalkınma Desteklerinden bölgemizi daha fazla yararlandırmak için Odamız, Trakya Kalkınma Ajansı ve Edirne İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak işbirliğinde içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklanan bu “Kırsal Kalkınma Ekonomi ve Altyapı Yatırımları Desteklemeleri” için 6 Mart 2021 son proje başvuru süresidir. Projeler önce online olarak ardında ıslak imzalı olarak Edirne İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne girişimci tarafından bizzat başvuru yapılmaktadır. Odamız Üyelerimiz ve girişimcilerimiz Proje Hazırlama ve Danışmanlık desteklerinden ücretsiz olarak yararlanmak için Şubat ayı sonuna kadar Odamızı veya Trakya Kalkınma Ajansı Edirne Yatırım Destek Ofisimizi ziyaret edebilirler.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA