SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

 KTSO  MEDYA SEKTÖR BULUŞMASI

 KTSO  MEDYA SEKTÖR BULUŞMASI
Bu haber 09 Ocak 2018 - 22:21 'de eklendi ve 240 kez görüntülendi.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle medya sektör buluşması programı düzenledi.

Keşan ve İpsala’daki yerel gazeteciler  yaygın basın mensuplarının katıldığı toplantıda konuşan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu,bölgenin gelişmişlik hedeflerine ulaşmasında,basının çok önemli katkısının bulunduğunu söyledi.

Yıllık bütçeden yüzde 3’lük bir bölümün  basın ilan gideri olarak ayrıldığını kaydeden Helvacıoğlu,bölge markalarının tanıtılmasında basının önemli olduğunu vurguladı.

Helvacıoğlu,sözlerine şöyle devam etti:”bu gün burada, 10 ocak çalışan gazeteciler günü kapsamında, keşan, ipsala ve enez’deki tüm medya kuruluşlarımızın temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirdiğimiz “medya sektör buluşması” ile hepbirlikte sektörün sorunlarını değerlendirmek üzere bir araya geldik.

keşan, ipsala ve enez’de faaliyetini sürdüren 8 yerel gazetemiz, internet haber sitelerimizin yönetici ve yetkilileri, ulusal ve yaygın haber ajans birimlerinin temsilcileri, kurum ve kuruluşlarımızın basın birimleri, yöresel tv kanallarımızın temsilcileri ile bölgemizdeki radyo kanallarının temsilcileri ile bir aradayız.

bölgemizin gelişmişlik hedeflerine ulaşmasında, sağlıklı, güçlü ve özgür bir basının çok önemli katkısı olacağının muhakkak ki farkındayız. 

üstlendiğiniz her görevi, her koşulda sürdürmeye çalışarak bölgemizin daha da fazla kalkınmasını, sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesine önemli katkılar sağlanması konusunda yerel basınımızın büyük bir özveri içerisinde çalışması takdire şayandır.

bu bilinç ile keşan ticaret ve sanayi odası olarak medya kuruluşlarımız ile hep iç içe olduk, beraber olduk. basınımız üyelerimiz ile aramızda köprü oldu.

2010 yılında odamız bünyesinde kurduğumuz basın yayın birimimiz ile bu birlikteliği daha da sağlam temellere oturttuk.

8 yıllık bir süreçte, yerel, yaygın ve ulusal basınımıza yaklaşık 1500 haber servis ettik. 

yılda yaklaşık 190, ayda 16 haber ortalaması ile cumartesi – pazarlar ve resmi tatilleri çıkardığınızda, hemen hemen her gün 1 haber ile basınımıza haber servisi anlamında destek vermeye çalıştık. 

yine odamız ile ilgili etkinliklerin duyurulması konusunda; sosyal ağlarımız, resmi internet sitemiz ve toplu sms sistemimizin haricinde yerel basınımıza 8 yıldan bu yana yaklaşık 350 ilan ve yıllık ortalamayı gözönüne aldığımızda yaklaşık 50 ilan ile yine medya kuruluşlarımıza destek vermeye çalıştık.

basın ilan giderleri konusunda da 2010 yılından bu yana bütçeden ayırdığımız kaynak her yıl artarak devam etti. 

yıllık ortalama bütçemizin %3’ü oranında bir kaynak basın ilan gideri olarak medya kuruluşlarımıza aktarıldı.

yine; üye firmalarımız ile gerçekleştirdiğimiz ortak girişimlerimiz ile kampanya ve özel indirim günleri ile basınımıza destek olmaya çalıştık.

üye firmalarımıza ve bölgeye değer katma adına yerel basınımızın ve medya kuruluşlarımızın sağladığı katkıdan dolayı sizlere müteşekkiriz. 

insanüstü gayretleriyle bu şerefli mesleği icra eden ve bölgenin gelişmişlik anlamında önünü açan tüm fedakâr gazetecilerimize teşekkür borçluyuz. 

bu duygu ve düşüncelerle iş camiamız adına, tüm çalışan gazetecilerimizin bu güzel gününü tekrar tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.”

Gazeteciler de meslek sorunlarını dile getirdiler.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA