SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

KTSO GİRİŞİMCİLER KOMİTESİ ZİYARETLERİ

KTSO GİRİŞİMCİLER KOMİTESİ ZİYARETLERİ
Bu haber 27 Şubat 2014 - 17:31 'de eklendi ve 179 kez görüntülendi.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) Genç Girişimciler Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Nehir Gergin, Başkan Yardımcısı Göksel Aktaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Serkan Şen, Onur Yılmaz ile Ahmet Can Kaya 26 Şubat Çarşamba günü İpsala ve Enez’deki bazı kurum ve kuruluşlara ziyaretlerde bulundu.
Keşan TSO Genç Girişimciler Komitesi’nin çalışmalarına yeni başladığını ve odanın hizmet alanı içinde bulunan Keşan, İpsala ile Enez’e tanışma ziyaretleri gerçekleştirdiklerini kaydetti.
Keşan Ticaret Ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Başkanı Nehir Gergin, İlerleyen günler için farklı etkinlikler planladıklarını bu çalışmalarla hakkında bölgedeki girişimcileri bilgilendirmeler yapılacağını sözlerine ekledi.
Ziyaret programına İpsala İlçe Emniyet Müdürü Adem Gider ile başlayan Genç Girişimciler bu ziyaretin ardından İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz ve İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz ile bir araya geldi. Tanışma ziyareti şeklinde geçen görüşmelerde bölgenin genç girişimci potansiyeli değerlendirilirken Komite Üyeleri yapılacak faaliyetler konusunda bilgi verdiler. Ortak fikir olarak gençlerin aktif olduğu Sivil Toplum Kuruluşlarının ve Meslek Örgütlerinin hem bölge hem de ülke gelişimine katkısının büyük olduğu vurgusu yapıldı.
Genç Girişimcilerin İpsala programı kapsamındaki son ziyareti İpsala Ticaret Borsası’na oldu. Genç Girişimciler burada Borsa Başkanı İbrahim Girgin ve Yönetim Kurulu Üyesi Necmi Sezer ile bir araya geldi.
Ticaret Borsası’nda gerçekleşen ziyarette, bölgenin yeni dönemde gelişmesi için neler yapılabileceği konuşularak Hamzadere Barajı’nın bölgeye sağlayacağı faydalara dikkat çekildi. Üç önemli konu olan Su, Enerji ve Gıda‘nın Dünya’da en çok konuşulan konular olduğunu vurgulayan İbrahim Girgin, genç girişimciler ile birlikte bölgenin gelişmesinde Hamzadere Barajı ile nasıl katkı sağlayacaklarının üzerinde fikir alışverişlerinde bulundu.
Keşan TSO Genç Girişimciler Komitesi Yönetim Kurulu Üyeleri öğleden sonraki Enez programı kapsamında ise sırasıyla Enez Belediye Başkanı Ahmet Çayır, İlçe Emniyet Müdürü Murat Uçar ve Enez Kaymakamı Sefa Güler ile bir araya geldi.
Komite Başkanı Nehir Gergin ziyaret programının ardından yaptığı açıklamada üye ziyaretlerine başlayacaklarını dile getirerek şunları kaydetti;
“İlk olarak Komitemizin mevcut üye listesinin güncellenerek üyelerimize ziyaretlerimizi yapacağız. Önümüzde 3,5 yıl gibi bir görev süremiz var. Bölgedeki Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsaları ile etkileşimde olmak ve Genç Girişimcilerimizi bir araya getirmek istiyoruz. Bölge gençleri birlikte üretmeli birlikte kazanmalı. Burada sadece fikir üretmek değil üretilen bu fikirleri icraata dökmek için herkesin çabasına ihtiyaç var. Bu anlamda Genç Girişimciler Komitesi, Keşan TSO’nun Keşan, İpsala ve Enez bölgesinde en dinamik komitesi olsun istiyoruz.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA