Keşan Haber
reklam

KTSO, Ekonomi Bakanlığı İletişim Noktası Oldu

KTSO, Ekonomi Bakanlığı İletişim Noktası Oldu
Bu haber 03 Ocak 2018 - 16:16 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.
reklam

 

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası(KTSO) 2018 yılında, dış ticaret destek programları ve uygulamaları konusunda iletişim noktası görevi ile ihracat yatırım bilgilerinin KTSO üyelerine daha kolay ulaştırılmasını sağlayacak.

Ekonomi Bakanlığı’ndaki eğitim programına katılarak başarılı olan KTSO Genel Sekreteri Erdem Başak, Ekonomi Bakanlığı İletişim Noktası Sertifikasını Bakanlık Müsteşarı İbrahim Şenel’den aldı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan KTSO Meclis Üyesi Evren Yörük, Ankara’da, 3 gün boyunca süren eğitim programı ve akabinde gerçekleştirilen yazılı sınavlara KTSO Genel Sekreteri Erdem Başak’ın katıldığını ve programı başarıyla tamamladıklarını dile getirdi.

Evren Yörük, Ekonomi Bakanlığı Vizyonu, Mal ve Hizmet İhracatına Sağlanan Destekler, Yatırım Teşvikleri, Serbest Bölgelerde Sağlanan Avantajlar, İşleme Rejimleri, Vergi Resim ve Harç İstisnası Uygulamaları, İthalat Politikaları ve Ürün Güvenliği ile ilgili uygulamalar konusunda Ekonomi Bakanlığı üst düzey yöneticileri tarafından verilen eğitim programı ve Ekonomi Bakanlığı İletişim Noktası Görevi ile ilgili açıklamasında şunları söyledi;

Ticaret ve Sanayi Odalarına Büyük Sorumluluklar Düştüğüne İnanıyoruz…

“Ekonomi Bakanlığı, reel sektörün kamudaki en önemli hizmet noktasıdır. Oda olarak görevimiz; bölgemizde üretimle beraber ihracat süreçlerinde ve uluslararası ticari diplomaside, bölge işletmelerimizin menfaatlerini tüm uluslararası kuruluşlarda korumak ve ülke refahında bölge olarak daha fazla pay almaktır. Bu çerçevede en temel eksiklerden birisi, yatırımcılara ve küçük ölçekli işletmelere ulaşmada yaşanan sıkıntılardır. Bu noktada Ticaret ve Sanayi Odalarına büyük sorumluluklar düştüğüne inanıyoruz. Almaya hak kazandığımız “T.C. Ekonomi Bakanlığı İletişim Noktası” belgemiz ile bu yönde önemli bir adım atmış olacağız.”

Üyelerimize Oldukça Önemli Bir Hizmeti Daha Sağlamış Bulunuyoruz.

Açıklamasının sonunda, <İletişim Noktası> görevi ile Ekonomi Bakanlığı’nın iş dünyasına yönelik destek ve uygulamalarının üye işletmelere daha iyi anlatılacağına vurgu yapan Yörük; “T.C. Ekonomi Bakanlığı İletişim Noktası” konusunda çalışmalarımız ve altyapımız tamamlandı. 2018 yılında destek programları ve uygulamaları konusunda üyelerimize oldukça önemli bir hizmeti daha sağlamış olacağız. Tüm üyelerimize, bölgemize ve iş camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” şeklinde konuştu

Etiketler :
reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER