SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

KTSO Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 2016 yılını değerlendirdi…

KTSO Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 2016 yılını değerlendirdi…
Bu haber 02 Ocak 2017 - 14:01 'de eklendi ve 311 kez görüntülendi.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 2016 yılı değerlendirmesi yaptı..

15824288_1229073533853956_163324499_o

Helvacıoğlu’nun yaptığı açıklama şöyle;

“İş dünyasının tek eksiğimoral ve huzur…

Ülkemizin ve içinde bulunduğu coğrafyanın zor günlerden geçtiğini belirtmek istiyorum.Temennimiz şudur ki; 2017’de barış ve huzur hâkim olsun. Ülkesi ve bizler için canını feda eden aziz şehitlerimizin çocuklarına daha yaşanabilir bir dünya kalsın.

Ekonomide de, yapılacak reformlarla birlikte inşallah daha güzel günlere ulaşacağız.İş dünyası olarak yarınlardan umutluyuz.

Geride bıraktığımız yılda, terörün canlarımıza kıydığı, kötü günler yaşadık.Ancak dik duruşumuzu, mücadele azmimizi, birliğimizi, beraberliğimizi ve gelecekle ilgili hedeflerimizi hiç değiştirmedik.

Eminiz ki; Devletimiz ve Milletimiz hepsinin üstesinden gelecek güce sahiptir.Geleceğimiz için olan hayallerimiz ve ümitlerimiz her türlü karanlığı yok edecek kadar güçlüdür.

Yılbaşı akşamı İstanbul’da meydana gelen kanlı saldırının Kaynağı ne olursa olsun, terör insanlığın düşmanıdır.Terör bir kez daha insanlık düşmanı olduğunu duyurdu.Ülkemizin birlik ve beraberliğine sıkılan bu kurşunlar, tarihin en kara sayfalarında insanlık suçu olarak okunacaktır.

Terörün panzehiri, birlik ve beraberliktir.Bu vahşet dolu insanlık suçunu iş dünyası olarak lanetliyoruz.

2016 yılı tüm dünya için tarihi dönüm noktalarının yaşandığı, zorlukların ve değişimlerin yılı oldu. 2016 yılı Amerika’daki seçimler, mülteci krizi, Suriye ve Orta Doğu’da yaşanan çatışmalar, terör olayları ve bölgemizde yaşanan diğer gelişmelerle dünyada önemli değişimlerin yaşandığıbir yıl oldu.

2016 düşük ticaret hacmi ile düşük büyüme oranının göze çarptığı bir tablo sergiledi. Ekonomik olarak yorgun bir 2016 yılı geçirdik. 2017 yılından iş dünyası olarak umutluyuz.İş dünyasının tek eksiği moral.

Bölgemizin sezon gereği ticari anlamda durağan aylarını geçiriyoruz.Nisan – Ekim ayları arası tarım, ticaret ve turizmde hareketlilik yaşandığı döneme hazırlıkların yapıldığı aylardayız.Bölgemiz coğrafyası şanslı bir noktada, kavşak noktası olduğumuzu düşündüğümüzde 360 derece hizmet veren bir bölgedeyiz.2023 ve sonrasına hazırlamak için Keşan, İpsala ve Enez olarak enerjimizi birleştirmeye ihtiyacımız var.

 “Ortak akıl” bölgenin gelişmesinde anahtar olmalıdır.2017 yılında bütün dinamiklerimiz daha da çok bir araya gelerek istişare eden olmalıyız.İşler durgun geçecek düşüncesiyle kabuğumuza çekilmeyip, bilakis bu durumu bölgemiz ve işlerimiz için fırsata çevirmeliyiz. Trakya’nın en girişimci bölgesiyiz. Akıl var, enerji var, girişimcilik ise ruhumuzda var… O zaman yapılacak iş inadına çalışmak, inadına üretmek olmalıdır.Ülkemizde de bölgemizde de tek eksiğimiz moral ve huzur.

2017 yılında bölge gelişimi için en önemli adımın Gıda İhtisas OSB’nin temelini atmak olmalı.Bizleri geleceğe hazırlayacak, üreten ve istihdam sağlayacak olan bu önemli projenin Keşan Gıda İhtisas OSB olduğunu herkes bilmeli.

Doğalgaz çalışmalarının yoluna girdiğini ve Hamzadere Barajı’nın bitmek üzere olduğunu düşünürsek, bu gelişmeleri OSB ile taçlandırdığımızda Keşan ve çevresinin Trakya’nın en iyilerinden olacağından kimsenin şüphesi olmasın. “

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA