SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Köylü, Şimşek’e dert yandı “Çalışırken batıyoruz”

Köylü, Şimşek’e dert yandı “Çalışırken batıyoruz”
Bu haber 03 Nisan 2015 - 1:23 'de eklendi ve 213 kez görüntülendi.

MHP Milletvekili Aday Adayı Gürsel Şimşek, Meriç’e bağlı 5 köyü birden ziyaret etti. Şimşek’e dert yanan köylüler, “Çalışırken batıyoruz. Girdi çok, ürün para etmiyor” dedi

MHP Milletvekili Aday Adayı Gürsel Şimşek, seçim çalışmalarını son hızla sürdürüyor. Şimşek, Meriç’e bağlı Karayusuflu, Arnavutköy, Rahmanca, Akçadam ve Serem köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla görüştü. Meriç’e bağlı köylerde sel baskını nedeniyle büyük sıkıntı yaşandığını ve çok miktarda arazinin su altında kaldığını gören Şimşek, “Devlet görevlileri derhal harakete geçmeli. Köylümüz büyük mağduriyet yaşıyor. Seddeler tamir edilmeli ve önümüzdeki yıllarda aynı sorun yaşanmaması için önlem alınmalı. Bu sene köylümüzün bu tarlalarda ekim yapması çok zor” ifadelerini kullandı.
BEN DE ÜRETİCİYİM
Şimşek’e dert yanan köylüler, “Tarlalarımız su altında kaldığı gibi malımız da para etmiyor. Geçen seneki ürünlerimiz elimizde kaldı. Girdiler çok, elektrik, sulama, gübre pahalı. Çalışırken batıyoruz. Küçük çiftçi kalkındırılmalı. Eskiden tüccar çiftçinin malını alabilmek için kavga ederdi. Artık ithalat ve bazı kurumların tavrı yüzünden çiftçinin malı elde kalıyor. Günden güne eriyoruz” dedi. Bunun üzerine Şimşek, “MHP iktidarı ile çiftçimizin, üreticimizin sorunları bitecek. Ben de bir üreticiyim ve sizleri anlıyorum. Sorunlarınıza çözüm için destek istiyorum” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA