SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Kırcaali-Edirne Kardeş Şehir

Kırcaali-Edirne Kardeş Şehir
Bu haber 16 Nisan 2015 - 10:37 'de eklendi ve 88 kez görüntülendi.

 

Edirne Belediyesi ve Kırcaali Belediyesi, iki şehrin belediye başkanının imzaladığı protokolle kardeş şehir oldu.

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Aziz’in bizzat katılımı ile düzenlenen törende, Kırcaali ile Edirne arasında kardeş şehir protokolü imzalandı.

 

Edirne Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen imza törenine, Edirne ve Kırcaali’nden basın mensupları katıldı. Törende konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne ve Kırcaali şehirleri için tarihi bir gün olduğunu ifade etti. Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kırcaali için Edirne, Türkiye’ye açılan bir kapı, Edirne için Kırcaali Balkanlara ve Avrupa’ya açılan bir kapı. Her iki şehrin birbiriyle ortak kültürel, tarihi ve ekonomik iş birlikleri var.  Birbirine çok yakın iki kent olarak bugün burada kardeş şehir ve belediyecilik ilişkisinin başlayacak olması mutluluk verici. İmzalayacağımız protokolle her iki halkın daha zengin daha güçlü ve birbiriyle kaynaşmış hale gelmelerini istiyorum. Kırcaali Belediyesi ile yapacağımız işlerin sonucunda hem Türkiye Cumhuriyeti’ni hem de Bulgaristan Cumhuriyeti’ni birbirlerine yakınlaştıracağımıza inanıyorum.Çünkü amacımız insanlığın evrensel değerlerini geleceğe taşımaktır.” dedi.

 

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Aziz’de, “Bugün Edirne için olduğu kadar Kırcaali içinde çok tarihi önem arz etmektedir. Kırcaali Belediyesi olarak uzun zamandır beklediğimiz bir gün. Kırcaali sadece Balkanlara ve Avrupa’ya açılan bir kapı değil aynı zamanda sizlerin kalplerine, kardeşliğinize, komşuluğunuza açılan bir kapıdır. Bu kapıyı kabul ettiğiniz için Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın nezdinde tüm Edirnelilere teşekkür ediyorum. Edirne’de yaşanan sel felaketleri ile ilgili yaşanan sorunları çok iyi anlıyoruz en kısa sürede çözüme kavuşmasını istiyoruz. Kırcaali kenti, Bulgaristan Cumhuriyeti’nin 10 büyük kentinden biri ve aynı zamanda Avrupa Birliğinden fon alma ve projeleri gerçekleştirmede 3. sırada olan bir kent. Edirne Belediyesi ile ortaklaşa Avrupa Birliği projeleri üzerine de çalışmak istiyoruz. Avrupa Birliği’nin fonlarından yararlanmak gerekmektedir. Birazdan imzalayacağımız protokolle örnek çalışmalar yaparak verimli işlere imza atacağız.” dedi.

 

Kardeş Şehir Protokolünün imzalanmasının ardından, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Aziz’e pehlivan heykelli hediye ederken;  Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Aziz’de, Gürkan’a tablo hediye etti.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA