SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Kipi sınır kapısı yenileniyor

Kipi sınır kapısı yenileniyor
Bu haber 07 Eylül 2021 - 12:46 'de eklendi ve 45 kez görüntülendi.

Yunanistan ile Türkiye sınırında bulunan Kipi sınır kapısının yenilenmesi için Doğu Makedonya – Trakya Eyaleti ile hükümet yetkilileri arasında toplantı gerçekleştirildi.

Telekonferans yöntemiyle gerçekleşen toplantıya, İçişleri Bakanlığı, Altyapı ve Ulaştırma Bakanılığı ve Egnatia AŞ. yetkilileri katıldı. Toplantıda Eyalet Başkanı Hristos Metios sınır kapısının yenilenmesi için eyalet öncülüğünde ESPA programından yararlanılması önerisinde bulundu. Eyalet tarafından yapılan açıklamada, konu ile ilgili ayrıntıların önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacağı belirtildi.

Toplantıya, İçişleri Bakan Vekili Stelios Peças, Altyapı ve Ulaştırma Bakan Yardımcısı Yorgos Karayannis, Egnatia AŞ. yöneticisi Konstantinos Kuçukos ile bakanlıklar ve eyalet yöneticileri katıldı.

Görüşme ile ilgili açıklama yapan Eyalet Başkanı Hristos Metios, toplantının Doğu Makedonya – Trakya Eyaleti için son derece önemli olduğunu belirterek, eyaletin hükümet ile uzun süredir devam eden görüşmeleri sonucunda Kipi sınır kapısının yenilenmesi için önemli bir adım atıldığını belirtti. Metios, projenin eyalet ve milli açıdan son derece önemli olduğunu da sözlerine ekledi.

 GÜNDEM GAZETESİ
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA