Kipi sınır kapısı yenileniyor

Güncel Haberler

Yunanistan ile Türkiye sınırında bulunan Kipi sınır kapısının yenilenmesi için Doğu Makedonya – Trakya Eyaleti ile hükümet yetkilileri arasında toplantı gerçekleştirildi.

Telekonferans yöntemiyle gerçekleşen toplantıya, İçişleri Bakanlığı, Altyapı ve Ulaştırma Bakanılığı ve Egnatia AŞ. yetkilileri katıldı. Toplantıda Eyalet Başkanı Hristos Metios sınır kapısının yenilenmesi için eyalet öncülüğünde ESPA programından yararlanılması önerisinde bulundu. Eyalet tarafından yapılan açıklamada, konu ile ilgili ayrıntıların önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacağı belirtildi.

Toplantıya, İçişleri Bakan Vekili Stelios Peças, Altyapı ve Ulaştırma Bakan Yardımcısı Yorgos Karayannis, Egnatia AŞ. yöneticisi Konstantinos Kuçukos ile bakanlıklar ve eyalet yöneticileri katıldı.

Görüşme ile ilgili açıklama yapan Eyalet Başkanı Hristos Metios, toplantının Doğu Makedonya – Trakya Eyaleti için son derece önemli olduğunu belirterek, eyaletin hükümet ile uzun süredir devam eden görüşmeleri sonucunda Kipi sınır kapısının yenilenmesi için önemli bir adım atıldığını belirtti. Metios, projenin eyalet ve milli açıdan son derece önemli olduğunu da sözlerine ekledi.

 GÜNDEM GAZETESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir