SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

KEYİAD’DA 2 YIL DEĞERLENDİRMESİ

KEYİAD’DA 2 YIL DEĞERLENDİRMESİ
Bu haber 28 Ağustos 2013 - 18:08 'de eklendi ve 181 kez görüntülendi.

Amacı ve Hedefi; Kalitatif  birliktelik ile sinerjiyi faydaya çevirmek, bölgenin kalkınmasına yönelik çalışmalar yapmak, toplumu ve kamuoyunu ülkenin en önde gelen uzmanların dilinden bilgilendirmek, bölgenin değerlerini “Marka” unsuru ile geniş kitlelere anlatmak olan Keyiad’ın Ahmet Eler Başkanlığında seçilen yönetimininin 2 yıllık faaliyetlerini Keyiad Genel Sekreteri Ahmet Ak  değerlendirdi.

Yönetim Kurulu olarak görevi devraldıklarından beri yaklaşık 2 yıl içindeki çalışmaları hakkında kısa bir ufuk turu yapan Keyiad Genel Sekreteri Ahmet Ak, yapılna projeleri ve çalışmaları şöyle özetledi;

Ekonomi Forumu,düzenledi, Bu foruma; Faik Öztrak, Gazi Erçel, Pınar Eczacıbaşı ve Prof. Dr. Murat Ferman konuşmacı olarak katıldılar.

Yerel Yönetimler Forumu düzenlendi.Foruma; Cahit Altunay, Ali Müfit Gürtuna, Celal Doğan ve Mehmet Özcan konuşmacı olarak katıldı.

Anadolu Üniversitesi İşletme Kulübü ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen tarafından derneğimize ‘’ En Başarılı Bölge STK’sı’’ ödülü verildi.

AB Bakanı Egemen Bağış ziyaret edilerek, Sınır Ticareti Sorunları  hakkında detaylı bilgi geçildi.

Edirne ve Şanlıurfa illerinin dayanışma ve işbirliği noktasında dostluğunu amaçlayan ‘’  Doğu-Batı Tek Nefes Projesi ‘’ başlatıldı.Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ve Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ziyaret edildi.

İstanbul Valiliği ziyaret edilip Keyiad çalışmaları hakkında resmi bilgilendirme yapıldı.

Trakyalı Yöneticiler ve İş Adamları Derneği, Batı Trakya Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği biraraya gelerek ‘’ Birlikten Güç Doğar’’ felsefesi ile İş, Siyaset, Sanat ve Sivil Toplum Kuruluşlarının biraraya gelerek ortak çalışmalar yaplması kararlaştırıldı.

TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz toplantıya davet edilerek, kendisinden Türk İş Dünyasına Genel Bakış konulu seminer alındı.

Bölge ziyaretlerine ara vermeden devam edildi. Keşan, İpsala, Enez ve Edirne Ticaret Odaları ile işbirliği kararı verildi.

İTO dönem başkanı Murat YALÇINTAŞ tarafından derneğimize Başarılı Bölge STK’sı ödülü verildi.

Bahçeşehir Üniversitesi ile proje bazlı çalışmalara başlandı.Bahçeşehir Üniversitesi ile ortak çalışmanın ilk adımı oldu. Amerikan araştırmaları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Burak KUNTAY Dış Politikamızdaki Son Gelişmeler konulu seminer verdi.

Bahçeşehir Eğitim Kurumları Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel tarafından eğitimin geleceği konulu seminer alındı.

Ekonomi’de Keşan-İpsala-Enez-Saroz Körfezi buluşması İstanbul’da gerçekleştirildi.

EDSİAD ile birlikte TÜSİAD’a bölgenin potansiyeli anlatıldı, yatırım fırsatları önerildi.

EDSİAD ile ‘’Edirne Tava Ciğer ve Edirne Beyaz Peynir’in İstanbul lansmanı çalışmalarına başlandı.

EDSİAD ile birlikte KONSİAD toplantısına katılarak Feshane’de Konya ile Edirne ortak stand birlikteliği istişare edildi.

(3 Başkent Buluşuyor)

25 Aralık 2012 Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ve İpsala Ticaret Borsası Keşan Satır Et ile İpsala pirincinin lansmanında iktidar ve muhalefet elele ‘’Kazanan Marka Değeri Yükselen Bölgemiz’’ oldu.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül yerel yönetimlerde Şişli modeli konulu sunum yaptı.

Tüm Rumeli ve Balkan derneklerine Keşan’da kahvaltılı organizasyon tertip edildi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA