Kesimoğlu, ‘’Süpürge Ustalarımızın Sanatlarını Yaşatacağız’’

Güncel Haberler Son Dakika

 

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu, süpürgeci esnafını ziyaret etti.

Uzun yıllardır Süpürgeciler Sitesi’nde süpürgecilik mesleğini yürüten esnaf ile bir araya gelen Kesimoğlu, süpürgeci ustalarının istek ve taleplerini dinledi.

Süpürge ustaları ile tek tek sohbet eden Kesimoğlu, yapacakları Kapalı Pazar Yeri ile alakalı olarak süpürgecilere bilgi verdi.

Yeni yapılacak Kapalı Pazar Yeri ile Kırklareli halkının daha iyi hizmet alacağını söyleyen Kesimoğlu, bu konuda süpürgeci ustalarının sanatlarını koruyabilmeleri konusunda üstlerine düşen görevi yerine getireceklerini söyledi.

Süpürgeci esnafını çok önemsediklerini belirten Kesimoğlu ‘’ Yeni Kapalı Pazar Yeri’nin yapılması uzun yıllardır bu işe emek veren süpürgeci esnafımızı etkilemeyecek. Biz, süpürgeci ustalarımızın sanatlarını koruyabilmeleri adına elimizden gelen özveriyi göstereceğiz. Süpürgeci ustalarımızın mesleklerini sürdürmeleri konusunda koşullarını iyileştireceğiz. Her zaman söylediğimiz gibi, biz emek ve emekçinin yanındayız. Sizin bu mesleğinizi daha uzun yıllar icra etmeniz için gerekli hassasiyeti göstereceğiz’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir