SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

(Videolu Haber)-

Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, 3 Şubat 2014 Pazartesi günü; Belediye Encümen üyeleri; Yılmaz KarataşoğluSamet Serdar Dinçer ve Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Gümülcineli ile birlikte Trakya’nın en büyük projesi olan ve Esnaf AVM olarak değerlendirilen Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi inşaatındaki çalışmaları yerinde inceledi.

DSC_1691 - Kopya DSC_1701 - Kopya

Alkan İnşaat Yetkilisi Orhan Alkan ve diğer inşaat firması yetkililerinden Esnaf AVM’nin son durumu hakkında bilgiler alan Özcan ve beraberindekiler, Yeni Belediye Binası, otoparklar, sığınak, sinema salonları, işyerleri, pazar yeri olmak üzere tüm alanı yerinde inceledi.

ALKAN: hızlı bir şekilde hayata geçen projenin Trakya’da örneği yok

ESNAF AVM yükseliyor (3) - Kopya IMG_2067

İncelemeler sonrası Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi hakkında bilgileri basın mensupları ile paylaşan Orhan Alkan“Keşan’da hızlı bir şekilde hayata geçen projemizin Trakya’da örneği yok. Türkiye’de de bu tip bir kompleks çok sınırlı sayıda. Bu nedenle Başkanımızın Keşan’a çok güzel bir eser kazandırdığını düşünüyorum. Keşan halkının yapılan iş nedeniyle başkanımıza çok şey borçlu olduğunu da düşünüyorum. Önümüzde daha 1 yıllık çalışma süremiz daha var. Zor ve ağır bir zeminde çalışmalarımız sürüyor. Şu an projede %60’lar seviyesini geçtik. Hedefimiz yıl sonunda projeyi tamamlamak. Yeni belediye binasını da bir an önce Keşan Belediyesi’ne teslim etmek istiyoruz. Bu sayede onlar da içeride kendi çalışmalarını yapabilirler. 18 bin m2’lik alanda 2 bin m2’lik bir temel alanımız kaldı.” dedi.

                ÖZCAN: proje Keşan’ın gurur projesi

Alkan’ın konuşmasının ardından Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan konuştu.

DSC_1724 - Kopya ESNAF AVM yükseliyor (7) - Kopya

İnşaat çalışmalarına başlanmasının üzerinden neredeyse 1 yıl geçtiğine vurgu yapan Özcan, şunları kaydetti: “1 yıllık çalışma programı sonrasında müteahhitlerimizin enerjik çalışmalarıyla %60’lık bir seviyeye ulaşıldı. Proje 700 iş gününde bitirilecek. Ancak firmamız bu süreden daha önce işi bitirme hedefinde. Yapılan proje gerçekten Keşan’ın gurur projesi. Bu projenin hazırlık çalışmalarına geçen dönem başladık. Ancak işin başlaması bu dönemde oldu. Bu projeye hem geçen dönem hem de bu dönemde emek veren kendi meclis üyelerim ile diğer meclis üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Keşan’a ölmez bir eser bırakacağız. Proje ortaya çıktıkça heyecanımız kat kat artıyor. Tek arzumuz işin kazasız belasız sona ermesi. Esnafımızı iş yerlerine yerleştirip bu alanda ticareti faaliyetin yapıldığını görmek istiyoruz. Projemizin Keşan’ın ticari hayatına çok ciddi katkıları olacak. Projemizde yok yok. Sığınağımız bile var. Toplamda 3200 m2’lik sığınağımız var. Bu sığınak yapı mevzuatına göre büyük yapılarda olması gereken bir şey. Allah göstermesin ama biyolojik ya da nükleer saldırılar olabilir, savaş ya da depremler, seller olabilir. Belki bu sığınaklar atıl yapılar gibi gelebilir, 100 yılda 1 lazım da olabilir ama lazım olduğunda da binlerce insanın hayatını kurtarır. Bizim işte tam da böyle bir alanımız var. İklimler her zaman böyle sürmeyebilir. Her zaman huzur içinde de yaşayamayabiliriz. Projemizin hızlı ilerlemesinden idare olarak çok memnunuz. İşyeri sahiplerinin ticari faaliyetlerinde memnun olduğunu görmek de umarım nasip olur.”

“Trafikle ilgili projemizde yeni pazaryerindeki otoparkın hizmete geçmesini bekliyoruz”

Mehmet Özcan konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

IMG_2066 - Kopya

Keşan’ın şehir içi trafik düzenlemesi ile ilgili yaşanan gelişmelerle hakkında bilgi istenen Özcan, şunları paylaştı: “Pazaryeri projesi ile şehir içi trafik düzenlemesi iç içe olan projeler. Trafikle ilgili projemizde, yeni pazaryerindeki otoparkın hizmete geçmesini bekliyoruz.”

“Proje yapıp çalışana, şehrinin sorunlarının çözümünü bilene yardım edilir”

Mehmet Özcan’a daha sonra Malkara’da CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’ın da katıldığı toplantıda Keşan Belediyesi’nin hizmetlerinden övgü ile bahsedilmesi ve Faik Öztrak tarafından hizmet almak için illa iktidar partisinden yana olmamanın en büyük göstergesinin Keşan Belediyesi olduğu yönündeki değerlendirmesi soruldu. Özcan konu hakkında şunları ifade etti: “Bu övgüler halkın takdiri. Ama sadece Esnaf AVM projemiz bile Trakya’nın en büyük projesi. Ben Malkara’ya parti içi çalışmalarımızdan dolayı gittim. Malkara Belediye Başkan Adayımızın toplantısıydı bu çalışma. Keşan’da belediye genel iktidar partisinden değil. Ama yinede çok büyük hizmetler yapıyor. Bu anlamda Keşan çok güzel bir örnek. Tekirdağ ve Malkara’da AKP, <Bize oy verin size hizmet getirelim.> diyor. Keşan’da hizmet anlamında yapılanlar bu sözü tam manasıyla çürütüyor. 2004’te Tekirdağ Belediyesi onlardaydı, 2009’da tek bir eser bırakmadan çok yüklü bir borçla gittiler. Malkara Belediyesi de yıllardan beri hep iktidardan yana olan bir belediye. Malkaralılar AKP döneminde zaman kaybı yaşadıklarını aktardı. İktidarda da olunsa proje yapmadıktan sonra yukarıdan oluk oluk paranın akacağı bir devlet sistemi yok. Öyle bir devlet de yok. Proje yapıp çalışana, şehrinin sorunlarının çözümünü bilene yardım edilir.”

“Keşan Belediyesi’nin kredibilitesi çok yüksek”

IMG_2043 - Kopya IMG_2048 - Kopya

Belediyelerin kredibilitesi olduğuna işaret eden ve bu kredibilitenin yapılan işlerle doğru orantılı olduğunu aktaran Mehmet Özcan, şunları dile getirdi: “Kimse batak yere kredi de vermez borç para da vermez. Keşan Belediyesi’nin kredibilitesi çok yüksektir. İktidardan yana olunca hizmet geleceğini söylemek kolaycılıktır. Önemli olan belediye başkanlarının ekibi ve yönetimiyle korkmadan çalışmasıdır.”

CHP’nin Keşan Belediye Başkanı Adayı’nın 9 Şubat’ta açıklanması ve sürenin az kalması ile ilgili yorumu sorulan Özcan şunları dile getirdi: “Bu konu CHP Genel Merkezi’nin takdiridir. Bu konuda lehime veya aleyhime yorumda bulunmak istemiyorum.”

Mehmet Özcan, pazaryeri kompleksinin işletiminin nasıl olacağı yönündeki soruya da şu yanıtı verdi: “Belediyemiz de komplekste yer alacağı için site işletimi anlamında çok bir sorun olacağını sanmıyorum. Site yönetim planları oluşturulacak ve her şey kurallara göre olacak. Sitenin Meclis’ten geçecek Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi Yönetmeliği olacak. Komplekste kiracılar da belediye de söz sahibi olacak. Ancak bu konu Bundan sonraki Meclis’in takdirine kalmış bir durum.”

Özcan ve beraberindekiler açıklamalarının ardından alandan ayrıldı.   

 

 

Keşan’ın “Gurur Projesi” Esnaf AVM Hızla Yükseliyor

(Videolu Haber)- Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, 3 Şubat 2014 Pazartesi günü; Belediye Encümen üyeleri; Yılmaz Karataşoğlu, Samet Serdar Dinçer ve Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Gümülcineli ile birlikte Trakya’nın en büyük projesi olan ve Esnaf AVM olarak değerlendirilen Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi inşaatındaki çalışmaları yerinde inceledi.   Alkan İnşaat Yetkilisi Orhan Alkan ve diğer inşaat firması yetkililerinden Esnaf AVM’nin son durumu hakkında bilgiler […]

03 Şubat 2014 'da eklendi ve 235 kez izlendi.
Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GALERİLER
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA