SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

KEŞAN’DA HUZURA ORTAK AÇIKLAMA

KEŞAN’DA HUZURA ORTAK AÇIKLAMA
Bu haber 25 Mart 2016 - 19:33 'de eklendi ve 169 kez görüntülendi.

Keşan’da dün meydana gelen olaylarla ilgili siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları ortak bir açıklama yaptı.

KEŞAN’DA TERÖRE ORTAK AÇIKLAMA paylaşan: f100003366493220
Son dönemde Keşan’da meydana gelen istenmeyen olayların son bulması ve vatandaşların aklı selim davranmaya davet edilmesi amacıyla 25 Mart 2016 Cuma günü, Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, siyasi parti temsilcileri, iş dünyası temsilcileri ve halk adına Kent Konseyi temsilcileri ortak bir deklarasyon açıklaması yapıldı. Saat 16.00’da Keşan Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ortak toplantıya; Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, CHP Keşan İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli, MHP Keşan İlçe Başkanı Erkan Gege, DSP Keşan İlçe Başkanı Fikret Akan, Saadet Partisi Keşan İlçe Başkanı Ali Zontul, ÖDP Keşan İlçe Başkanı Metin Tanal, EMEP Keşan İlçe Başkanı Erdal Aydemir, Vatan Partisi Keşan İlçe Başkanı Çetin Alabak, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Kent Konseyi Başkanı Necmettin Baygül, AK Parti Keşan İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Özgür İnceoğlu, Keşan Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Hasan Karagöz katıldı. Başkan Özcan, deklarasyon toplantısı sonrasında kısa bir konuşma yaptı. Son birkaç gündür; modern, medeni olması özellikleri ile gurur duyulan Keşan’da, Keşan’a hiç de yakışmayan olayların yaşandığına dikkat çeken Özcan, şunları söyledi: “Yaşananları Keşan olarak üzüntü ile içimizde yaşamaktayız. Son olaylardan sonra Keşan’daki bütün siyasi parti temsilcileri, iş dünyası temsilcileri ve halk temsilcileri bu ortak deklarasyonda birlikte olduk. Hepimiz aynı dilde konuşuyoruz. Beklentimiz ve umutlarımız aynı. Kent ve ülke hepimizin. Değişik görüşlere sahip ilçe başkanları ve diğer temsilciler olarak, onların adına sağduyu açıklamasını ben yapıyorum. Herkesi Keşan’da yaşayan bireyler olarak aklı selim davranmaya, sükunete davet ediyorum. Ortak metinde de belirttiğimiz gibi bizim huzura, kardeşliğe ve birliğe ihtiyacımız var. Ancak bu şekilde davrandığımız takdirde zor günlerin geride kalacağı kanaatindeyiz. Katılan bütün siyasi parti başkanlarımıza, iş dünyası temsilcilerimize, Kent Konseyi temsilcilerine teşekkür ediyorum. Tüm umudumuz bu tür olayların bir daha tekrarlanmamasıdır. Tüm halkımıza saygılarımı sunuyorum.” dedi. Ortak Deklarasyon Açıklaması şöyle; Terörün oyununa gelmeyeceğiz!

Aşağıda imzası bulunan seçilmiş kurum temsilcileri olarak ortak deklarasyonumuzdur: Hangi etnik köken, din veya mezhepten olursa olsun, hepimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin eşit haklara sahip vatandaşlarıyız. Tüm milletimizin ortaklaşa verdiği mücadele ile kazanılan bu vatanı, atalarımıza olan minnet borcumuz ve çocuklarımıza olan sorumluluğumuz gereğince, barış ve refah içinde geleceğe taşımak her birimizin görevidir. Binbir zorlukla kazanılan bu vatanı geleceğe taşımanın ve bu anlamda bunu sağlamanın tek yolu ise; demokrasinin ve siyasetin sağladığı yasal ve barışçıl yolları kullanmaktan geçer. Ülkemiz son zamanlarda yaşanan terör olaylarından dolayı büyük acılar yaşıyor. Bu vesileyle tüm şehitlerimize ve terör kurbanı yurttaşlarımıza rahmet ve ülkemize başsağlığı dilerken, acıları anlayan bir toplum olarak, artık şiddet istemiyoruz! Terörün her türlüsünü ve teröre yardım ve yataklık edenleri nefretle kınıyoruz. Ancak terör, toplumu birbirine düşman edip ayrıştırarak hedefine ulaşır. Bu nedenle bugün birbirimize daha çok kenetlenmemiz teröre en güzel cevaptır. Yakmak, yıkmak, yaşadığımız bölgelerde kaos havası verecek ortamlar yaratmak, öfke seli ile hareket edip aklın ve vicdanın sesine kulak tıkamak bir çözüm değildir. Bu ülkenin yasaları ve adalet sistemi vardır. Sokaklarımızın cezalandırma yerine dönüşmesine, vatandaşlarımızın kendisini güvenlik güçlerinin yerine koymasına karşıyız. Tam demokrasi ile huzur ve refah içinde, kardeşçe yaşayan bir Türkiye ve Keşan istiyoruz. Bundan dolayı tüm vatandaşlarımızı sakinliğe, kardeşlik ve komşuluk bağlarımızın gereği olan daha çok sevgi ve saygıya davet ediyoruz. Özellikle gençlerimizi, şiddetin bir parçası değil, ülkemizin parlak geleceğinin bir parçası ve ülke ekonomisine katkı sağlayan bireyler olarak görmek istiyoruz. Keşanımızda, ülkemizin her yerinde olduğu gibi, farklı etnik kökenlerden yurttaşlarımız yaşamaktadır ve yaşamaya devam edeceklerdir. Hiç kimseyi, etnik kökeni nedeniyle terörle bağdaştıramayacağımız gibi, her kim olursa olsun, herhangi bir suça karıştığı tespit edilen kişilerin, güvenlik güçlerimize ihbar edilmesi vatandaşlık görevimizdir. Ancak, iyi niyetle ve haklılıkla bile olsa, kendimizi güvenlik güçlerinin yerine koyarak terörün oyununa gelmemeliyiz. Şiddete, kana, öfkeye, silaha hayır! Diyerek, ilçemizde yaşayan her bir vatandaşımızı sağduyulu olmaya davet ediyoruz.

Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık CHP Keşan İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli MHP Keşan İlçe Başkanı Erkan Gege DSP Keşan İlçe Başkanı Fikret Akan SP Keşan İlçe Başkanı Ali Zontul ÖDP Keşan İlçe Başkanı Metin Tanal EMEP Keşan İlçe Başkanı Erdal Aydemir Vatan Partisi Keşan İlçe Başkanı Çetin Alabak Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı MustafaHelvacıoğlu Keşan Kent Konseyi Başkanı Necmettin  Baygül.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA