SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

  Keşan’da “Kalbin için pedalla”etkinliği”

  Keşan’da “Kalbin için pedalla”etkinliği”
Bu haber 06 Ekim 2015 - 15:25 'de eklendi ve 64 kez görüntülendi.

SARDOS bisikletçisi Eker:” Sağlıklı bir toplum oluşması açısından  vatandaşları bisiklete özendirmek ve kalp rahatsızlıklarına dikkat çekmek için etkinlik yapıldı.”

Keşan’da “Kalbin için pedalla”etkinliği düzenlendi.

Keşan Doğa Sporları Topluluğu (SARDOS) adına açıklama yapan bisikletçi Faruk Eker, Türk Kardiyoloji Derneği ve kalbin için pedalla bisiklet grubu tarafından organize edilen  ve bu yıl üçüncüsü yapılan etkinliğin ülkenin birçok yerinde yüzlerce bisikletli tarafından gerçekleştirildiğini belirtti.
Dünya’da ve Türkiye’de son yıllarda ölüm oranlarının çoğunluğunu kalp rahatsızlarının oluşturduğunu  vurgulayan Eker, sözlerine şöyle devam etti:”Dünyada ve ülkemizde son yıllarda ölüm oranlarının çoğunluğunu kalp rahatsızlıklarının oluşturması  ve bu rahatsızlıkları en aza indirmek için tavsiye edilen sporların başını bisiklet çekmektedir. Sağlıklı bir toplum oluşması açısından  vatandaşları bisiklete özendirmek ve kalp rahatsızlıklarına dikkat çekmek için yapılan bu etkinliği  sadece bir gün değil , bisikleti  bir yaşam biçimi haline getirmemiz ana hedef olmalıdır. Bu sebeple topluluk olarak biz üzerimize düşen görevi yapmaya devam edeceğiz.”

Etkinlik kapsamında 30 bisikletçi,Bahçeköy,Çamlıca,Mercan rotasında 35 kilometre pedal çevirdiler.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA