SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Keşan’da kadınların ürettiği sepetler fuarlarda tanıtılıyor

Keşan’da kadınların ürettiği sepetler fuarlarda tanıtılıyor
Bu haber 06 Ekim 2022 - 20:48 'de eklendi ve 187 kez görüntülendi.

Keşan Belediyesi’nin destekleriyle kurulan KESKÜP (Keşan Sepetçi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi), Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde yapılan 3. El Sanatları ve Tasarım Fuarı’na katıldı.

Keşan’da kadın dayanışması, üretimi açısından büyük başarılara ve ilklere imza atan KESKÜP başarılarını sürdürüyor ve ürettiği sepet ve diğer ürünlerle uluslararası fuarlarda adından başarıyla söz ettiriyor.

KESKÜP, 5-9 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen Craft İstanbul 3. El Sanatları ve Tasarım Fuarı’nda stant açtı.

Fuar hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Esra Kaykı, Keşan Belediyesi ve ilgili kurumların destekleriyle kadınların; üretime dahil olması, başarması ve ekonomiye can vermesinin kendilerini memnun ettiğini belirterek, “Fuara katılım çok iyi. El sanatları üreticileri, ustaları, koleksiyonerler, el sanatları ticareti ile uğraşan firmalar ve kuruluşlar, el sanatı ile ilgili projesi olan kamu ve sivil toplum kuruluşları, el sanatları eğitim ve tasarım hizmeti veren kuruluşlar, tasarımcılar ve tasarım ofisleri fuarda. Endonezya, Bangladeş, Özbekistan, Rusya ve Tayland başta olmak üzere bir çok ülke fuarda katılımcı. El sanatçıları ve küçük işletmeler için ürünlerinin tanıtımını ve satışını yapabilecekleri, sektörel etkileşimler kurabilecekleri imkanların sağlanması amaçlanıyor. Fuara 77’si yurtdışından olmak üzere 400’ü aşkın el sanatçısı, 16 Üniversite, 11 Belediye, Olgunlaşma Enstitüleri ve Kadın Kooperatifleri, GES, AKG gibi satın almacılar, Sektör Dernek ve Vakıfları, Sanatsal Makine ve Malzeme tedarikçileri katılıyor. Biz de Keşan’ımızı en iyi şekilde temsil ediyoruz. Bizi destekleyen başta Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu olmak üzere herkese başarılarımızın devam edeceği sözünü veriyoruz. Türkiye’nin hatta dünyanın sepetleri Keşan’dan çıkacak.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA