SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Keşan’da Dış Ticaret Eğitimi Alan 20 KOBİ Sertifikalarını Aldı

Keşan’da Dış Ticaret Eğitimi Alan 20 KOBİ Sertifikalarını Aldı
Bu haber 16 Nisan 2015 - 10:22 'de eklendi ve 257 kez görüntülendi.

Trakya Kalkınma Ajansı KOBİ Dönüşüm Programı Çerçevesinde, Trakya’da ihracat yapma potansiyeline sahip KOBİ’ler için düzenlenen Trakya Dış Ticaret Eğitimlerinin Keşan ayağı tamamlandı. Eğitimi bitirenlere sertifikaları Keşan Sanayi ve Ticaret Odası’nda düzenlenen törenle verildi.
Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan sertifika dağıtım törenine Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selahaddin Uyulgan, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve davetliler katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması için daha çok üretmesi ve ürettiğini satması gerektiğini söyledi. Şahin konuşmasında şunları söyledi:” ihracatı arttırmak için insan kaynağına yatırım yapmamız gerekiyor. Bu amaçla dış ticaret eğitimlerini düzenledik. Trakya’nın sınır bölgesinde yer almanın avantajlarından daha fazla yararlanması gerekiyor. Aldığınız bu eğitimle firmanıza ve çevrenize yeni ufuklar açacaksınız. Hepinize bundan sonraki iş hayatınızda başarılar diliyorum.”
Daha sonra eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifikaları Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selahaddin Uyulgan tarafından verildi. Tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Üç gün süren eğitimlerde katılımcı KOBİ’lere Dış Ticaret Rejimi ve Kambiyo Mevzuatı, Dış Ticarette Kullanılan Belgeler ve Satış Sözleşmesi, Dış Ticarette Teslim Şekilleri (Incoterms 2010), Dış Ticarette Ödeme Şekilleri ve Kapsadıkları Riskler, Dış Ticaretin Finansmanı ve Alternatif Finansman Teknikleri, Dahilde/Hariçte İşleme Rejimi ve Uygulamaları konusunda eğitimler verildi. Ayrıca dış ticaret eğitimlerinin son gününde Eximbank Uzmanları tarafından eğitime katılan KOBİ’lere de ihracat destekleri konusunda bilgilendirme yapıldı.
Yeni İşim Girişim ve KOBİ Dönüşüm Programı Nedir?
Yeni İşim Girişim Programı, Trakya Kalkınma Ajansı’nın yaptığı girişimcilik organizasyonlarını tek bir çatı ve slogan altında toplamak amacı ile oluşturulmuş bir programdır. 2015 yılı itibari ile ajansın yaptığı girişimcilik faaliyetlerinin tamamı “Yeni İşim Girişim” konsepti içerisinde gerçekleştirilecek; böylece organizasyonların birbirini tamamlar etkinlikler halinde gerçekleşmesi sağlanacak. Bu program kapsamında TEB ile Ortak Girişim Evi, Let’s up, Start up ve Trakya Melek Yatırımcı Ağı’nın kurulması, E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Konferanslarının verilmesi, girişimcilik eğitimleri, motivasyon toplantıları, akademik çalışmaların ticarileştirilmesine yönelik konferanslar gerçekleştirilecek.
“Kobi Dönüşüm Programı” ise KOBİ’lere yönelik olarak gerçekleştirilecek faaliyetlerin tümünü kapsayan bir üst program olarak hazırlandı. “KOBİ Dönüşüm Programı” çerçevesinde KOBİ’lerin günceli yakalamaları, ihracat potansiyellerini artırmaları, yeni pazarlar bulmaları, işlerini ve kalitelerini artırmaları için çeşitli eğitim, panel, konferanslar gerçekleştirilecek. Program kapsamında Halkbank ile “Üreten Türkiye Buluşmaları”, Eximbank ile “İhracat günleri” , Kurumsal Sosyal Sorumluluk Seminerleri, Enerji Verimliliği Seminerleri, Sektör Önderleri İle KOBİ Buluşma Günleri, Aile Şirketlerinin Büyümesi, Orta Gelir Tuzağından Çıkış Stratejileri gibi konularda üç ile yayılmış eğitimler, konferanslar ve paneller gerçekleştirilecek.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA