SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

KEŞAN’DA 420 NİKAH AKDİ YAPILDI

KEŞAN’DA 420 NİKAH AKDİ YAPILDI
Bu haber 31 Aralık 2013 - 15:41 'de eklendi ve 219 kez görüntülendi.

Keşan Belediyesi Evlendirme Memurluğu 2013 yılının son nikahını kıydı.

Orhan ve Nursel Engin Çifti’nin kızları Nazlı Engin ile Nurettin ve Filiz Önün Çifti’nin oğulları Özgür Önün’ün nikahı, Keşan Belediyesi Evlendirme Memuru İsmail Gürel tarafından kıyıldı.

Son nikahla Keşan Belediyesi Evlendirme Memurluğu, 2013 yılında toplamda 420 nikah kıymış oldu. Memurluk 2012 yılında ise 412 nikah kıymıştı.

2013 yılında en fazla nikahın eylül ayında kıyıldığına işaret eden İsmail Gürel, Eylül ayında 52 nikah kıyıldığını bildirdi.

2013 yılında 37 adet başka il ve ilçelerde nikah kıydırılması için gerekli olan izinname verildiğine işaret eden Gürel, 2013 yılında 10 yabancı uyruklu kişinin de nikahının Keşan Belediyesi’nde gerçekleştirildiğine vurgu yaptı.

Nikah kıydıracak çiftlerin, Nüfus Müdürlüğü’nden evlenme ehliyet belgesi, 5’er adet vesikalık fotoğraf, asılları ile birlikte her iki kişinin de nüfus cüzdan fotokopileri ile Keşan Belediyesi Evlendirme Memurluğu’na başvurması gerektiği dile getiren İsmail Gürel, 2014 yılı Uluslar arası Aile Cüzdan Bedeli’nin 69 TL olduğunu aktardı.

Gürel, hafta sonu belediyede kıyılacak nikahın 120 TL, hafta içi ve hafta sonu evlerde kıyılacak nikahın 140 TL, hafta içi ve hafta sonu restaurant, otel ve düğün salonlarında kıyılacak nikahın 160 TL, dini ve milli bayram tatillerine denk gelen günlerdeki nikah ücretlerinin 180 TL, izinname bedelinin 30 TL olduğunu aktardı ve hafta içi belediyede kıyılacak nikah ile engelli vatandaşlardan ücret talep edilmediğini bildirdi.

Çiftlerin nikah işlemleri için Keşan Belediyesi Evlendirme Memurluğu’na en az 10 gün önceden müracaat etmesi gerektiğini de vurgulayan İsmail Gürel, randevu sistemine göre nikah kıyıldığına vurgu yaptı.

İsmail Gürel, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan adına evlenen ve evlenecek çiftlere bir ömür boyu mutluluk diledi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA