SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

KEŞAN TSO’DAN YENİ DÖNEM DEĞERLENDİRMESİ

KEŞAN TSO’DAN YENİ DÖNEM DEĞERLENDİRMESİ
Bu haber 07 Eylül 2021 - 13:44 'de eklendi ve 311 kez görüntülendi.

Türkiye‘de Covid-19 Salgınına karşı yeni bir döneme geçildi. Aşılamada önemli bir yol alınmasına rağmen vaka ve vefat sayılarında istenilen seviyeye düşülmemesi yeni uygulamaları hayata geçirdi. Buna göre; 6 Eylül tarihi itibariyle aşı olmayan kişilerden çeşitli toplu alanlara girmek için negatif PCR testi istenme dönemi başladı. Konser alanlarından, sinemaya, eğitimden uçak, otobüs, tren gibi ulaşıma kadar bir çok alanda azami 48 saat önce yapılmış PCR testi istenecek. PCR testleri devlet ve üniversite hastanelerinde ücretsiz olarak yapılabilecek.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası(Keşan TSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Arıkan ve Keşan TSO Yönetim Kurulu Üyesi Sevtap Engin uygulamaya geçilen yeni dönemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın toplu ulaşım araçlarına getirilen PCR testi zorunluluğu sonrasında önemlerini artırdığının altını çizen Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Arıkan, ‘’Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız, Bazı Faaliyetler için PCR testi zorunluluğu genelgesi sonrasında tedbirleri sıkılaştırdı. Genelgede belirtilen 6 Eylül tarihi itibariyle aşısız veya hastalığı geçirmemiş kişilerin özel araçları hariç, uçak, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatlar için negatif sonucu alınmış PCR testi istenecek. Seyahat firmalarımızca, yolcularımızın araca kabul aşamasında HES kodu üzerinden aşılı/geçirilmiş hastalık(Covid-19 Hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacak. Seyahat etmek isteyen yolcumuz hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil ya da negatif PCR testi yok ise bu yolcularımızın seyahatine izin verilmeyecek.’’ dedi.

‘’Sektör Olarak Yeni Kısıtlamaları Kaldıramayız’’

Açıklamasına uygulamaya konulan PCR testi zorunluluğunun doğru ve yerinde bir karar olduğunu belirterek devam eden Arıkan, ‘’İçişleri Bakanlığımız tarafından çıkarılan Bazı Faaliyetler için PCR testi zorunluluğu genelgesi doğru ve yerinde bir karar. Vatandaşlarımız herhangi bir yere seyahat ederken ya da herhangi bir restauranta, konsere giderken gönül rahatlığıyla gidebilmeli. Aynı ortamı paylaştığı insanların sağlık durumlarından kuşku duymamalı. Bu yüzden Devletimizin kontrolünde bu tür uygulamaların yapılması şart. Ülke olarak, sektör olarak yeni kısıtlamaları kaldıramayız. Halk sağlığı için, ekonomimiz için herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeli.’’ dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA