SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Keşan TSO birim sorumluları, 2020 yılı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi

Keşan TSO birim sorumluları, 2020 yılı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi
Bu haber 19 Ocak 2021 - 17:38 'de eklendi ve 160 kez görüntülendi.

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Çalışan Birim Sorumluları, 2020 yılı faaliyetleri
konusunda bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Dün, saat 11.45 sıralarında Keşan TSO Meclis Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda 2020 yılında gerçekleştirilen Oda faaliyetleri ve Meclis hesapları konusunda kendi birimleri ile ilgili şu bilgilendirmelerde bulundular.

ERDEM BAŞAK: ÜYELERİMİZDEN ALDIĞIMIZ GERİ BİLDİRİMLER İLE ÇALIŞMALARIMIZA YÖN VERİYORUZ
Genel Sekreter Erdem Başak: “Keşan Ticaret ve Sanayi Odası tüm birimleri ve birimlere bağlı personeli ile mesai kavramı gözetmeksizin üyesine hizmet üretmektedir. Mart ayından itibaren tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs tedbirleri kapsamında Kurumsal yapımız gereği fuar ve iş gezisi organizasyonlarımızı gerçekleştiremedik fakat eğitimlerimize, mesleki kurslarımızdan markalaşma çalışmalarımıza, gerek hibe gerekse sosyal projelerimizin yürütülmesinden seminer ve panellerimize, akreditasyon çalışmalarımızdan bölgemizin daha da gelişmesi adına yürüttüğümüz lobicilik faaliyetlerimize kadar tüm etkinliklerimiz hız kesmeden devam etmektedir. Keşan TSO olarak; teknolojiyi ve yenilikleri yakından takip ederek, bunları en hızlı ve verimli bir şekilde üyemize hizmete dönüştürme gayretindeyiz. Tabii bu hizmet aktarımı yoğun bir ekip çalışması gerektiriyor. Daha da önemlisi Yönetim Kurulumuz, Meclisimiz, personelimiz ve ilgili tüm çalışma organlarımızın uyum içinde çalışması bu verimli tabloyu ortaya çıkartıyor. Bu bilinç ile üyelerimizden ve meslek komitelerimizden aldığımız geri bildirimler ile çalışmalarımıza yön veriyoruz.

İSA YILDIRICI: “ŞUANDA TÜM KURULUŞ İŞLEMLERİ TİCARET SİCİL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE GERÇEKLEŞMEKTEDİR”
Ticaret Sicil Müdürü İsa Yıldırıcı: “2018 yılından itibaren Tek Durak Ofis olarak hizmet vermeye devam eden sicil müdürlüğümüz 22 Aralık 2020 tarihi itibariyle Keşan Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından verilen Ticaret Sicil Tasdiknamesi, Merkez Nakli Belgesi (TSY md 111), İflas ve Konkordato Belgesi (4734 K. 10 md a ve b bendi) talepleri MERSİS üzerinden e-imzalı olarak verilmeye başlamıştır.

Ticaret Sicil Kayıtlarımızda 1 Ocak 2020 ‘dan 31 Aralık 2020 döneminde müdürlüğümüze resmi yazışma girişi 188 olurken, gelen yazıların cevabı ve müdürlüğümüzde dışarı yapılan yazışmalar 801 adet olduğu görülmektedir. Yine aynı tarihlerde açılan firma sayısı 151 iken kapanan firma sayısı ise 78 olarak tespit ettik. Geçen yıl Ocak 2019 ile Aralık 2019 döneminde ise açılan firma sayısı 115 iken kapanan firma sayısı 81 olarak görülmektedir.”

SİMAY KAZAN: “KEŞAN TSO ÜYELERİNE EN KALİTELİ HİZMETİ VERMEK ZORUNDAYIZ”
Basın Yayın Sorumlusu Simay Kazan: “Oda olarak Türkiye’nin ilk 10 odası arasında kalmayı hedef belirledik. Kurumsal yapımız gereği; hiçbir gündem Keşan Ticaret ve Sanayi Odası personelinin üyesine verdiği hizmeti sekteye uğratmamıştır ve uğratmayacaktır. Oda üyelerimize en kaliteli hizmeti vermek zorundayız. Üye memnuniyet anketlerimizin analizlerinde de görmekteyiz ki; üyelerimiz odamız, odamız yönetimi ve personelinden %94 oranında memnuniyet duymaktadır. Bu sonuç, çalışma azmini daha da güçlendirmektedir.
Oda faaliyetlerimizi basın bültenleri, dijital yayınlar ve diğer iletişim kanalları ile üyelerimize duyuruyoruz. Mart ayı içerisinde hazır hale getireceğimiz Aktif Rapor adlı 2020 yılı Faaliyet Raporumuzu da e-dergi olarak yayınlayacağız. Kurum olarak, tüm basın ve yayın kuruluşlarımıza eşit mesafede durup, kurum ile ilgili tüm haberleri titizlikle paylaşmaya çalışıyoruz. 2020 yılında odamız ve bölgemiz ile ilgili servis ettiğimiz 70 haberin yaklaşık 11’i ulusal basında yer almıştır.”

SEDA HAVALE: “YÖRESEL ÜRÜNLERİMİZ VE AB PROJELERİMİZ İLE BÖLGEMİZE DEĞERLER KATMAYA DEVAM EDİYORUZ”
Halkla ilişkiler Sorumlusu Seda Havale: ‟KEŞAN SİĞİLLİ BAMYASI” Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından onaylanarak Coğrafi İşaret başvurusu tamamlanmıştır. “KEŞAN MAHMUTKÖY FASULYESİ” ve “ENEZ ÇERİBAŞI KİRAZI” içinde çeşitli fiziksel ve kimyasal analizlerini yaparak Coğrafi İşaret başvurusunda bulunduk. Coğrafi İşaretini aldığımız “İPSALA PİRİNÇİ” içinde AB Tescili başvurusunda bulunduk. Odamızın Keşan Belediyesiyle ortaklaşa kurduğu Yöresel Ürünlerin satıldığı İzzeti İkram Pazarı kuruldu ve hizmet vermektedir. IPA-CBC Bulgaristan Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programında Odamızın lider olduğu projemiz devam etmektedir. Lider olduğumuz projede Bölgemiz için akıllı harita oluşturulacak, bütçesi 475643,62 Euro ve 24 ay sürecektir. Odamız ve Keşan Belediyesi’nin Trakya Kalkınma Ajansı’na sunduğu istihdam ve eğitim odaklı 2.2 Milyon TL’lik hibe proje kabul edildi. “Yıl boyu üretim ve istihdam ile okula giden mutlu çocuklar” projesinin 18 ay boyunca yürütülecek süreci başlamıştır. “Yıl boyu üretim ve istihdam ile okula giden mutlu çocuklar” projesinin toplam bütçesi 2 Milyon 259 Bin TL, Bakanlıkça onaylanan katkı tutarı ise 1 milyon 700 bin TL olarak belirlendi.

BURCU AVCU: “PERSONELİN UYUMU, KENDİ ALANLARINDAKİ BİLGİ VE BECERİLERİNİN ÜYELERİMİZE HİZMET AÇISINDAN VERİMLİ SONUÇLAR DOĞURDUĞU KANAATİNDEYİZ”
Oda Muamelat Birimi Sorumlusu Burcu Avcu: “Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Oda Muamelat Birimi, Oda bünyesinde kayıt gören, düzenlenen, terkin olan ve dosyalanan her türlü evrak, belge ve defterlerin muhafazasına yönelik işlemleri yürütmektedir. Oda Muamelat Birimi olarak 2020 yılında, 41 firmamıza kapasite raporu hazırlanmış, 47 firmamıza da iş makinası tescil işlemi yapılmıştır. Odamız Akreditasyon gereği gelen ve giden evrak ile resmi yazışmaların kaydı konusunda da son derece hassas bir çalışma yapısına sahiptir. Bu kapsamda 2020 yılında Odamıza 850 gelen evrak kaydı yapılmıştır. Buna karşılık odamızdan istenilen 279 evraka da cevap verilmiştir. Yine Odamız; Ticaret Sicil Müdürlüğü’nün 2020 yılı itibariyle açıklamış olduğu rakamlara göre 151 firmamıza yeni kayıt işlemi, 64 firmamıza da terkin işlemi yapmıştır. Meslek Komitelerimizin toplantılarının organize edilmesi, gündem belirlenmesi ve katılım oranlarının kaydedilerek ilgili komite başkanlarına raporlanması konusunda Oda Muamelat Birimimiz etkin çalışmalar yürütmektedir. Personelimizin Uyumu, kendi alanlarındaki bilgi ve becerilerinin üyelerimize hizmet açısından verimli sonuçlar doğurduğu kanaatindeyiz. Meslek Komitesi Toplantıları üyelerimizden geri bildirim alınması konusunda en önemli stratejimizdir. Bu açıdan bu toplantılara oldukça önem veriyor ve etkinliklerimizi bu bildirimler üzerine şekillendiriyoruz. Keşan TSO olarak üye bilgilerinin güncellenmesi ve güncel halde tutulması öncelikli görevlerimiz arasındadır.”

İLHAN DAĞHAN: “2020 YILINDAKİ HARCAMALAR VE BÜTÇE, MECLİSİMİZİN YETKİSİ DOĞRULTUSUNDA GERÇEKLEŞMİŞ VE ONAYLANMIŞTIR”
Muhasebe Müdürü İlhan Dağhan: “2020 Yılındaki harcamalar ve Bütçe, Meclisimizin yetkisi doğrultusunda gerçekleşmiş ve onaylanmıştır. 2020 Yılında Tahmini Bütçe Hedefleri doğrultusunda %96 Gelir elde eden Odamız, Meclisimizin yetkisiyle bu gelirin %85’ini Üyesine hizmete dönüştürmüştür. Odamız Muhasebe Birimi olarak 2020 yılında 2161 adet belge verme ve belge onay işlemi gerçekleştirilmiştir. 2020 Yılında da üyelerimizin ihtiyaç duydukları belgeleri Online olarak E-Belge sistemi üzerinden almaları sağlanmış, ayrıca Online Aidat Sorgulama-Ödeme sistemi entegre edilerek üyelerimizin pandemi sürecinde Odamıza gelmeden hizmet alma ve ödeme yapma imkanları oluşturulmuştur. 7256 Sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” kapsamında yer alan alacaklarla ilgili, Üyelerimizin Aidat ve Munzam Aidat Borç Asıllarını faizsiz olarak ve en fazla 6 taksit olacak şekilde yapılandırarak ödeme imkanı sunulmuştur.

KADİR CAN TUNÇ: “1051 KİŞİYE MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ VERİLDİ ”
Akreditasyon Sorumlusu Kadir Can Tunç: TOBB Akreditasyon Sistemi standartları ve iyi uygulama geliştirmeleri ile Keşan TSO Akreditasyon Sistemimizi “A Sınıfı Akredite Oda” misyonumuz çerçevesinde geliştirdik.
Kalite Yönetim Sistemi olarak ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 100002 Üye Memnuniyeti Sistemi denetimlerimizi başarılı ile tamamlayarak, Belgelerimizi yeniledik.
Kalite Yönetim Sistemimize ilave olarak Edirne’de ki tüm kamu kurumları/kuruluşları içerisinde ilk olarak Keşan TSO olarak “Güvenli Hizmet Belgesi” alarak, salgın sürecinde hizmetlerimizi ve faaliyetlerimizi yeni normal hayat şartları kapsamında düzenlemeye ve kendimizin ve Üyelerimizin sağlığını özenle korumaya hassasiyet gösteriyoruz.

KOSGEB
2020 yılı içerisinde 3 adet AR-GE, 8 adet Üretici ve 28 adet Hizmet sektöründe faaliyet gösteren Keşan, İpsala ve Enez ilçelerimizdeki toplam 39 Girişimcimiz ile bölgemize toplam 1.8 milyon TL hibe ve faizsiz kredi olarak finansal kaynak sağladık.
Yeni girişimci desteklerimizin yanı sıra KOSGEB Nitelikli Eleman Desteği ile Odamız faaliyet alanlarımız içerisinde ki bölgelerde Odamız Üyelerimizin işletmelerinde çalışmak üzere toplam 28 lisans ve 17 ön lisans mezunu toplam 45 üniversite mezunumuzu KOSGEB Destekleri ile bölgemizde istihdam sağladık.
Diğer KOSGEB Desteklerimiz; Yurt Dışı İş Gezisi Desteği ile Odamız heyetimiz olarak Dünya’nın en büyük gıda fuarı olan Dubai’de düzenlenen “Gulfood Dubai Fuarını” Şubat 2020’de KOSGEB Desteği ile ziyaret ettik. 8 Odamız Üyesi firmamız KOSGEB Yurt İçi Fuar Desteği, 12 8 Odamız Üyesi firmamız KOSGEB Belgelendirme ve Patent Desteklerinden faydalandırdık.

Mesleki Eğitimlerimiz:
Galeri 58
Emlak 78
Hijyen 852
İlkyardım 63
TOPLAM 1051

Kişisel Gelişim ve Ticari Uzmanlaşma Eğitimlerimiz:
No Eğitim Konusu Eğitmen
1 2021 yılında Dünya ve Türkiye Ekonomisi – Beklentiler Prof. Dr. Sadi UZUNOĞLU
2 Finansal Okuryazarlık ve Mali Tablolar Analizi Eğitimi Prof. Dr. Burak ARZOVA
3 Sosyal Medya ve Online Reklam-Pazarlama Eğitimi Zeynep KOÇYİĞİT
4 Temel Muhasebe Eğitimi Dr. Öğr. Üyesi Özgür ÖZDEMİR
5 Dış Ticaret ve E-İhracat Eğitimi Dr. Öğr. Üyesi Özgür ÖZDEMİR
Nil Sirel ÖZTÜRK
6 Pazarlama, Satış ve Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi Dr. Öğr. Üyesi Selin KÜÇÜKKANCABAŞ
7 Kurumsal İletişim ve Hitabet Eğitimi Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emin BAYNAZOĞLU
8 Proje Hazırlama ve Yönetimi Eğitimi Öğr. Gör. Burcu ÖREN ÖZER

AB PROJELERİMİZ
• Odamız ortaklığında Haskovo/Bulgaristan’dan gerçekleştirilen “Sürdürülebilir Turizm İçin Bölgesel Turizm Markası” – 75.000 EUR
• Odamız ortaklığında Burgas/Bulgaristan’dan gerçekleştirilen “Alternatif Turizm Çeşitleri” – 85.000 EUR
• Mesleki Eğitime yönelik 2 adet AB Projemiz için başvurularımızı yaptık. İlki ön kabulü aldı ve ikinci ise değerlendirme aşamasında – 950.000 EUR
• Odamız ortaklığında Keşan Belediyesi işbirliğinde “İklimlendirme Uyum Hibe Programına” başvurumuz yapıldı – 410.000 EUR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA