SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

KEŞAN IHLAMURLA NİHAYET TANIŞTI…

KEŞAN IHLAMURLA NİHAYET TANIŞTI…
Bu haber 29 Nisan 2021 - 1:30 'de eklendi ve 191 kez görüntülendi.

Keşan’da orman fidanlığı ve orman işletmesi var.Ama Keşan ilçe sokaklarında bahar aylarında mis gibi kokan  ağaç türleri nedense yıllardır bir türlü dikilmedi.

Keşan Belediyesi bununla ilgili ilk adımı attı ve bir caddeye 132 adet ıhlamur fidanı dikildi.

Keşan Belediye Başkanı bir süre önce açıklamıştı. 100 adet zeytin fidanı gelecek diye. Bunun yarısı ıhlamur fidanı olsa ve 50 bin adet fidan tüm cadde ve sokaklar ile vatandaşların bahçelerine dikilse,işte o zaman Keşan’da büyük bir değişim var diyebiliriz. Keşan yolla kaldırımla değişmez…

Keşan Belediyesi tarafından Muammer Aksoy Caddesi’ne 132 adet ıhlamur fidanı  dikildi.

Keşan adına hayırlı bir işi daha yaptıklarını belirten  Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Yaşanabilir bir şehir sunmak için yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Tabiri caizse; Keşan’ımızın yemyeşil olmasına kafayı taktık. Bu kapsamda; Muammer Aksoy caddemizdeyiz. 132 adet ıhlamur fidanını toprak ile buluşturacağız. Hem hoş kokusundan hem huzur veren görüntüsünden hem de ıhlamurundan halkımız da yararlansın istiyoruz. Buradan geçen, yürüyüş yapan ve burada ikamet eden vatandaşlarımız inşallah önümüzdeki yıl ıhlamurların çiçek açışına şahit olacaklar. Belki de ileriki yıllarda bu caddemiz; ıhlamur ağaçları ile anılacak, burada en güzel fotoğraflar çekilecek, ıhlamur kokuları eşliğinde en güzel sohbetler edilecek. Keşan’ımızın havası ıhlamur ağaçları ile mis gibi olacak inanıyoruz ki mahallelimizde bu ağaçların korunmasına, yetişip büyümesine katkı verecekler. Ihlamurlar ile hem Muammer Aksoy Caddemiz hem de Keşan’ımız daha da güzelleşecek. Bu anlamda; yeşil şehirler huzurlu nesiller için bu güzel şehre bir renk daha katmış olduk. Daha da yeşil bir Keşan için öncelikle geleceğimiz olan gençlerimize söz vermiştik. Geleceğimizi kurutmayacak yeşillendireceğiz demiştik. Keşan Belediyesi olarak bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz ağaçlandırma çalışmalarıyla çok hayırlı bir iş yaptığımıza inanıyorum. Bu çalışmalar; geleceğe bırakacağımız en güzel miras olacak. Bu düşüncelerle; emeği geçen tüm ekibime teşekkür ediyorum.” dedi.

Vatandaşlar ıhlamur fidanı dikim işinin gelecek yıllarda ilçenin diğer yerlerine de dikilmesini beklediklerini ifade ettiler.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA