Keşan DOÇEK Truva-Assos’taydı

docek

Keşan DOÇEK Bisiklet Ekibi 5-6-7 Nisan 2013 tarihilerinde “Çanakkale-Truva-Gülpınar-Assos-Altınoluk-Güre-Akçay” güzergahında toplamda 230 kilometre süren, kamplı bir bisiklet faaliyeti gerçekleştirdiler.

 

Çanakkale’den pedal çevirmeye başlayan DOÇEK Ekibine burada 18 Mart Bisiklet Grubu da eşlik etti. Truva bölgesini pedallayan DOÇEK bisikletçileri turun ilk akşamı Geyikli-Dalyan arasında kamp attı ve ertesi gün Alexandria Troas tarihi bölgesinden geçerek Kösedere-Babadere hattından Assos-Behramkale’ye çıktı. Geceyi kadırga Koyunda geçiren ekip daha sonra Edremit-Akçay’da faaliyet gösteren İDA Bisiklet Grubu ile  buluşarak Altınoluk-Güre ve Akçay bölgesinde pedal çevirdi ve Pazar akşamı Keşan’a döndü.

 

DOÇEK Başkanı Hakan EŞME, “bu faaliyetin, DOÇEK Bisiklet Ekibini kamp yüküyle uzun faaliyet etkinliklerine hazırlamak, bu konudaki deneyimleri geliştirmek ve bizlere destek olan 18 Mart ve İDA Bisiklet Gruplarıyla ortak etkinlik düzenlemek amacı taşıdığını,” söyledi.

 

DOÇEK kadın bisikletçileri de faaliyetteydi.

 

Geçtiğimiz hafta sonu DOÇEK’in kadın bisikletçileri de güzel hava fakat sert rüzgara rağmen “Keşan-Çamlıca-Bahçeköy-Keşan” güzergahında yaklaşık 30 km pedal çevirdiler. Keşan DOÇEK bisikletçilerinden Ayşe EKER, yaptığı açıklamada, tüm bayanları doğada pedal çevirmeye davet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir