SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

“Keşan DOÇEK Dağ Bisikleti Festivali

“Keşan DOÇEK Dağ Bisikleti Festivali
Bu haber 06 Eylül 2019 - 1:16 'de eklendi ve 253 kez görüntülendi.

Keşan DOÇEK (Doğa Çevre ve Kültür Derneği) tarafından bu yıl 8’ncisi düzenlenen Keşan DOÇEK Dağ Bisikleti Festivali” 06 Eylül 2019 Cuma günü  saat:11.00’de Cennet Parkı’ndan start alacak.

Bisikletçiler, Cennet Park’taki başlangıç sonrası Kurtuluş Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, İsmail Saraç Caddesi ve Anafartalar Caddesi boyunca Keşan içinden geçerek parkurlarına devam edecekler.

Yunanistan ve Almanya dışında yurdun dört bir yanından gelen yaklaşık 300 kişinin festivale katıldığı ve ilginin yine yoğun olduğu belirtildi.

Festivale katılanlar, 6-7-8 Eylül 2019 tarihleri arası Keşan DOÇEK tarafından özel olarak hazırlanmış dağ bisikleti parkurlarında ve arazide pedal çevirmenin keyfini yaşayacaklar.

Keşan’dan başlayacak olan festival güzergâhı içinde 3 gün boyunca “Mercan-Dişbudak-Yeşilköy-Beyköy-Suluca-Erikli-Danişment-Koruklu” köylerinden geçilecek.

Bisikletçilerin bu yılki kamp alanı da Yayla Sahili olacak.

Her yıl bir temanın belirlendiği Keşan DOÇEK Dağ Bisikleti Festivalinin bu yılki tema’sı da “#OrmanlarımızıKoruyalım” oldu.

Eşme: “Geleceğe yönelik önemli katkılar yapılıyor”

Keşan DOÇEK Başkanı Hakan Eşme“Festivalimizin bu yıl 8’ncisini gerçekleştiriyoruz. Derneğimiz doğa sporlarının bölgemizde yaygınlaşması ve her yaştan, her kesime hitap etmesi için uzun yıllardır özveriyle çaba gösteriyoruz. Bu açıdan festivalin; alanında kaliteli ve prestij dolu çizgisi ilk günden bu yana korunuyor. Dağ bisikleti ve doğa sporlarının bölgemizde alternatif eko-turizm potansiyellerini de ortaya çıkararak bu anlamda geleceğe yönelik önemli katkılar yapılıyor. Festivale katkı sunan, desteklerini esirgemeyen Keşan Belediyesine; Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ile Keşan Ticaret Borsası’na, Mercan, Suluca ve Mecidiye Muhtarlıklarına; Gelişim Tekstil, Eren Örme, Umut Matbaası, Atom Barkod Yazılım AŞ, Gearight, Altunhan Beach, Mustafa BAŞ ve Egemen Çay Evi ile festivalin teknik destekçisi Sural Bisiklet Gürcan SURAL’a ve gönüllü katkılarından dolayı tüm dernek üyeleri ile katılımcı bisikletçilere teşekkür ediyoruz.Özellikle kadın üyelerimiz konuklara verilecek ve yerel özellikler taşıyan hediyeleri kendi elleriyle hazırladılar” dedi.

Eşme, festival haberlerinin Türkiye’nin en büyük macera ve keşif dergilerinde yayınlandığını, ülkenin en geniş ağa sahip spor marketleri zinciri ve sosyal medya bloglarında “Muhakkak gidilmesi gereken festivaller listesinde” yer aldığını belirterek; DOÇEK’in, alanında  vizyon, misyon ve çabalarıyla bir marka değeri yarattığını, gelecek yıllarda, eko-turizm anlamında bugün yapılan çabaların tüm bölgeye olumlu katkılar sunacağını, söyledi.

Planlama, organizasyon ve icra aşaması ile festivalinin içeriğinin tamamen yerel ve gönüllülük kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini belirten Hakan Eşme, bu anlamda festivalin Türkiye çapında özgün  bir konsepti bulunduğunu ifade ederek, “Gücümüzü, birlik, beraberlik, gönüllülük ve içtenlikten aldığımız derneğimizin 01 Eylül 2019 tarihi itibariyle 27 yaşına bastığını, bunun uzun bir deneyim ve birikim anlamı taşıdığını bunun da bugüne kadar yapılmış festivallerin kalite ve çizgisine yansıdığını, belirtti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA